Kā var noteikt, no kā atkārtoti rodas streptokoks?
Lelde 2020. gada 28. martā
Labdien!
Man jautājums - kā var noteikt, no kā atkārtoti rodas streptokoks? Vai ir pamats domāt, ka manā organismā tas sēž un nekur nepazūd?
2,5 mēnešu laikā man ir jau 4. angīna, precīzāk, - A grupas streptokoks. Dzertas katru reizi sava tipa antibiotikas, izdzerti pilni ārstēšanās kursi, dažas dienas pēc antibiotiku beigām jūtos labi, un tad atkal viss atgriežas no jauna.
Angīnas norit savādi - pēkšņs sākums, augsta temperatūra, kakls izteikti sarkans un lakūnās (sānos) redzami balti pleķi. Ārsti, kas mani apskata, parasti pirmajās dienās saka, ka tas būs faringīts/laringīts, nevis angīna, taču man katru reizi tas norit identiski, apmēram 4. dienā strutas kļūst vairāk un uzsējumos arī atnāk atbilde par Streptococcus b-haem.gr.A.
Tūska kaklā izteikta un parasti kādā 4. dienā grūti jau elpot guļus pozīcijā.
Agrāk nekad nav bijusi šāda situācija, ka nemitīgi slimoju, un šādas angīnas, kas atgriežas atkal un atkal, nav bijušas.
Vai varat, lūdzu, ieteikt ko darīt, lai noskaidrotu to galveno cēloni?
3. angīnas reizē arī gulēju infektoloģijas centrā, kur man tā arī neatrada cēloni - Epšteina Barra vīruss jau izslimots pirms 9 gadiem, pārbaudīti arī citi vīrusi un HIV utt.
Ļoti ceru uz kādu ideju, kā tikt uz kājām, jo pie pašreizējās situācijas valstī nav iespējams arī tikt pie specializētiem ārstiem uz izmeklējumiem. Un ja vēl zinātu, ko tieši jāizmeklē..
Paldies!
Atbildes:
-
2020. gada 7. aprīlī
Labdien, Lelde!
Izvēles preparāts, ko nozīmē, pirmkārt, pie akūtas A-grupas beta-hemalītiska streptokoka infekcijas - penicilīna grupas antibiotikas. Ja angīnas recidīvi ir bieži, tad nozīmē penicilīna injekcijas reizi mēnesī.
Lokāli var līdzēt krioterapijas procedūras aukslēju mandelēm. Bet, ņemot vērā biežus angīnas uzliesmojumus un pārslimoto Epšteina-Barra infekciju, rekomendēju veikt tonsilektomiju, jo Jums pastāv zināms komplikāciju risks - paratonsilārs abscess, kakla limfadenīts un reimatisms.Dr. Kondratiško, "Consilium Medicum", SIA