Depresija, veģetatīvā distonija vai kas cits?
laura 2020. gada 17. janvārī
Labdien!
Nesen bija diezgan lieli pārdzīvojumi ģimenes problēmu dēļ. Kaut arī situācija ir itkā atrisinājusies, tomēr jau vairākas dienas jūtos slikti - prasās bieži ievilkt dziļu elpu, krūtīs un visā ķermenī jūtams smagums, vēderā viss griežas, jūtu, ka arī pleci ir savilkti bieži, kā arī nereti pieķeru sevi ar sakostiem zobiem. Jau pāris reizes ir bijis arī tā, ka ne no kā sāk līt asaras un rodas trauksmes sajūta, tā, ka krūtīs viss sažņaudzas un kaklā itkā kamols būtu iestrēdzis, īpaši vakaros. Jūtu, kā dauzās sirds. Ir nespēks un paaugstināt jūtīgums, satrauc pat kādi ikdienišķi sīkumi, bieži sāp galva. Brīžiem noskaņojums ir normāls, varu pasmieties, parunāties ar cilvēkiem. Bet pārsvarā ir viss iepriekš aprakstītais, un tas mani nomāc, kā arī traucē produktīvi strādāt. Arī agrāk ir bijuši lieli pārdzīvojumi, bet tādas izpausmes pēc tam nav bijušas.
Esmu apjukusi un nesaprotu - kā man vajadzētu rīkoties? Vai jāpaiet vienkārši laikam vai tomēr vajadzētu ko iesākt šajā sakarā? Vai tās ir depresijas vai veģetatīvās distonijas pazīmes, vai kas cits?
Paldies jau iepriekš!
Atbildes:
-
2020. gada 20. janvārī
Labdien!
Šķiet, kaut arī ģimenes problēmas ir atrisinājušās, tās aiz sevis atstājušas pēdas līdzīgi kā pēc vētras krastā tiek izskaloti koki, dažādas citas lietas... Notikums ir faktiski pagājis, bet emocionāli Jums tas vēl nav beidzies. Varbūt Jūs tikai tagad varat uz to palūkoties - atskatoties no drošas pozīcijas, kad akūtā situācija un varbūt šoks ir pārgājis, un Jūs apzināties, cik tas bija nopietni vai varbūt bīstami.
Es ieteiktu aiziet pie ārsta psihoterapeita vai atrast kādu uzticamu cilvēku, kam izstāstīt, padalīties. Jo notikušais "jāsagremo", varbūt par to jāpasēro, jāizraudās.Dr. Inita Lēna Goldšteina, Goldšteinas I. ārsta - psihoterapeita prakse
-
2020. gada 21. janvārī
Labdien!
Vispirms varētu vērsties pēc palīdzības psihoterapeitiski pie kāda psihologa vai psihoterapeita, un paralēli tam pie psihiatra, lai varētu koriģēt traucējošos simptomus, ja nepieciešams, un psihoterapeitiski nav pietiekoša progresa. Tā vairāk klasificējas kā reakcija uz smagu stresu ar trauksmaini depresīviem simptomiem.
Ar cieņu,Dace Simsone, ārste - psihiatre, SIA "Klīnika Dzintari", "Klīnika Dzintari", SIA
-
2020. gada 27. janvārī
Labdien!
Balstoties tikai uz Jūsu rakstīto, ir grūti uzstādīt precīzu diagnozi. Tomēr ir skaidrs, ka Jūsu simptomiem ir psiholoģisks iemesls. Paaugstinātais jūtīgums, nomāktība un trauksme izraisa arī Jūsu aprakstītos veģetatīvos traucējumus. Es ieteiktu aiziet gan pie psihiatra, gan ārsta psihoterapeita. Simptomi paši no sevis nepazudīs. Depresīvās sajūtas jāārstē un par ”lielajiem pārdzīvojumiem ģimenē” jārunā, īpaši tādēļ, ka tādi jau bijuši agrāk. Psihoterapeits palīdzēs stiprināt Jūsu psihi, izprast iekšējās pasaules konfliktus, kā rezultātā arī simptomi mazināsies. Psihiatrs, ja būs nepieciešams, izrakstīs zāles.
Nevilcinieties un dodieties pēc palīdzības!Iveta Valaine, ārste psihoterapeite, Latvijas Ārstu Psihoterapeitu asociācija, Latvijas Ārstu psihoterapeitu asociācija
-
2020. gada 20. februāri
Labdien!
Jādomā, ka Jūsu aprakstītie simptomi tomēr ir saistīti ar trauksmi, kas radušies pārdzīvojuma un stresa dēļ. Vislabāk būtu šīs lietas pārrunāt ar speciālistu - psihiatru, kas izvērtēs kā vislabāk Jums palīdzēt un vai stāvokļa uzlabošanai nepieciešama medikamentoza palīdzība.
Ar cieņu,B.Brokāne-Čekstere, ārste-psihiate, "Rodain", SIA