Vai šīs hormonālās tabletes var izraisīt galvas reiboņus un ģībšanu?

Laura 2019-12-14

Labdien!

Vai "Duphaston" var izraisīt reiboņus un ģībšanu? Ir jānodzer 3 mēnešu kurss, un jau no pirmajām tabletēm parādījās slikta dūša un caureja. Ar dakteri izrunājām, ka ir obligāti jānodzer tas kurss, taču tagad pievienojās arī ģībšana un pirmsģībšanas stāvoklis, ko nevar kontrolēt. Izieta neirologa apskate, viss kārtībā.

Paldies!

Atbildes:

  • 2019-12-19
    Labdien!

    "Duphaston" lietošanas instrukcijā ir minēts, ka var izraisīt reiboni, sliktu dūšu. Bet nav minēts par caureju un ģībšanu.
    Iesaku vēlreiz konsultēties ar ārstu, lai izsvērtu lietošanas lietderību, ņemot vērā daudzās blakusparādības.

    Ilze Paegle, farmaceite, Intas aptiekas vadītāja, "Inta", SIA, Aptieka

  • 2019-12-18
    Labdien!

    Ikviens medikaments var dot individuālu reakciju. Ja uzskatāt, ka tiešām slikta dūša un caureja ir no hormonālajām tabletēm, nevis vīrusu salimšanas, kas patlaban ir izplatīta, pārtrauciet lietošanu un dodieties pie ārsta, lai mainītu ārstēšanas taktiku.

    Maija Dace Broša, ginekoloģe, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.