medicine.lv skaitļos

Lietotāji online232
Aktīvie uzņēmumi12660
Nozares raksti11791
Ekspertu atbildes21477
Kāpēc dur sirdī un tā neritmiski sitas? Kādas ir detalizētākās pārbaudes, ko var veikt sirdij?

Kāpēc dur sirdī un tā neritmiski sitas? Kādas ir detalizētākās pārbaudes, ko var veikt sirdij?

Lana 2019. gada 5. decembrī

Labdien!

Sieviete, 35 gadi (bet tāda sajūta, ka 95 gadi).

Esmu izgājusi visus ārstus, ko var iziet. Ģimene saka, ka man ir vienkārši atkarība no ātrās palīdzības saukšanas, medikamentiem, visas nopērkamās zāles aptiekā attiecas uz mani. Tikai vīrs redz, ka tiešām kaut kas nav labi ar mani, kaut arī analīzes rāda, ka viss ir normas robežās.

Visu, ko atrada - polipus degunā, disku trūci, mazliet skābekļa nepietiekamību sirdij un ģeneralizētu trauksmi -, bet tāda sajūta, ka katrs vakars pirms gulētiešanas ir pēdējās manas stundiņas.

Es ne no kā palieku balta kā lapa (vīrs to redz, un es to nemācētu notēlot), sirds rajonā jūtamas asas sāpes, sajūta, ka bulta būtu izšāvusies cauri, jo sāp lāpstiņas kreisajā pusē, tāpat ir zems asinsspiediens - vīrs pamērot to man pat nenosauc, lai nenobīstos, ir jūtama arī visa ķermeņa trīce, roku, kāju krampji, reibst galva, līdz ar to rodas arī panika. Protams, tad tiek saukti ātrie, kas pārbauda sirdi un saka, ka viss ok, ka mugura būšot pie vainas.

Bet man ir jautājums, kāpēc tad dur sirdī un tā sitas neritmiski? Kur šajā gadījumā pie vainas ir mugura? Ja sāp mugura, lai tā sāp, kāds sakars ar sirdi? Jo tajā brīdī sāp tieši sirds, un tas man nedod mieru, jo ne ātrie, ne ārsts tā arī nevar atbildēt, kas tas ir un kāpēc tas rodas tieši, kad jādodas pie miera. Itkā nestresoju, taču, kā jāiet gulēt, sākas viss šis murgs.

Zinu, ka daudzi jauni cilvēki ir miruši tieši ar sirdi, pat tie, kuri izgājuši pārbaudes, kurās viss itkā esot bijis labi, bet, kad nomirst, secinājums - no dziļākas problēmas sirdī.

Kādu man palūgt ģimenes ārstam norīkojumu uz ļoti rūpīgu sirds pārbaudi (ne vienkāršu kardiogrammu, bet tik tiešām - visnopietnāko, dziļāko pārbaudi, jo nu neticu, ka tā ir mugura vai stress)?

Paldies!

Atbildes:

  • 2019. gada 16. decembrī
    Labdien!

    Varat iziet ehokardiogrāfiju, koronogrāfiju. Bet vēl būtu vēlams konsultēties pie psihiatra-psihoterapeita, lai to ainu redzētu no visiem viedokļiem.

    Ar cieņu,

    Dace Simsone, ārste - psihiatre, SIA "Klīnika Dzintari", "Klīnika Dzintari", SIA

  • 2019. gada 17. decembrī
    Labdien!

    Izejot no aprakstītajām sūdzībām, iespējams, ka pie vainas var būt vairogdziedzeris, veģetatīvās nervu sistēmas problēmas vai arī ar muguras skriemeļiem saistītas problēmas. Sīkāk izskaidrot caur internetu nav iespējams.

    Ja Jūs interesē mūsu viedoklis, varam piedāvāt veikt vispārēju organisma pārbaudi šūnu līmenī mūsu medicīnas centrā, kuras laikā tiek izmeklēts katrs orgāns un sistēma. Šī izmeklējuma laikā ārsts varēs spriest par esošo sūdzību cēloņiem un tos Jums izskaidrot.

    Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot uz tālruni 27088877, vai www.vs888.lv

    Ar cieņu,

    Veselības salons 888, "Veselības salons 888"

  • 2019. gada 18. decembrī
    Labdien!

    Es tomēr ieteiktu Jums aiziet pie ārsta - psihoterapeita, jo diez vai Jūs esat bijusi pie šāda daktera. Kaut arī šādai iespējamībai īsti neticat, tomēr pieredze liecina, ka šāda veida simptomi bieži ir risināmi psihoterapeita kabinetā. Ieteiktu Jums vismaz aiziet uz vienu konsultāciju un pamēģināt.

    Dr. Inita Lēna Goldšteina, Goldšteinas I. ārsta - psihoterapeita prakse

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.