Paaugstināta temperatūra, nogurums un galvas sāpes jau četrus mēnešus - kā rīkoties?
Elina 2019. gada 11. oktobrī
Labdien!
Lieta tāda, ka jau apmēram 4. mēnesi man ir paaugstināta temperatūra, katru dienu - 37,0-37,6. Pastāvīgi ir nogurums, bezspēks, uznāk reizes, kad pēkšņi paliek ļoti karsti, izsit sviedrus.
Ģimenes ārste uzskata, ka tas nav nekas traks, taču es visu laiku uzstāju uz visādām analīzēm, pārbaudēm utt. Analīzēs uzrādījās anti laimas borelioze IGM 29.1, tad lietoju antibiotikas 14 dienas.
Jūlija vidū bija piesūkusies ērce, pleķa nebija. Augusta beigās sāka sāpēt galva, pakausis, kakls bija tāds stīvs. Daktere teica, ka gan jau sapūsts, bet, kad sāpes nepārgāja, atkārtoti gāju pie dakteres, jo sāku uztraukties, tāpēc, ka šoreiz tās sāpes bija savādākas, tādas vēl nav bijušas. Uzstāju, lai sūta mani uz slimnīcu.
15. septembrī braucu uz slimnīcu, kur man atklāja serozo meningītu vieglā formā. Galvas sāpes man nebija ļoti stipras, temperatūra arī turējās no 37-37,4. Bija mazliet jutīgums uz gaismu. Veica dūrienu mugurkaulā (cerebrospinālā šķidruma izmeklējumos citoze 17/3). Sistēmas deva 4 dienas, dakterei teicu, ka galvas sāpes pazudušas nav, un temperatūra arī joprojām saglabājusies, bet daktere uzskatīja, ka viss man ir kārtībā.
Terapija, ko saņēmu - i/v sol. NaCl 0,9%,sol. Aciloc,sol. Dolmeni, Cetriaxoni 2gr(4d) p/o caps. omeprazoli 20mg, tbl. heviran 800mg (3d), caps, Pyracetam 400mg).
No slimnīcas mani izrakstīja ar visām galvas sāpēm un temperatūru, neiesakot lietot nekādas zāles, citas rekomendācijas arī nesniedza.
Mani interesē, kas tas par vīrusu, kas izraisiīa meningītu? Jo temperatūra tā arī stāv un pirms tam bija ilgu laiku. Tāpat uz rokas bija uzmetušās divas palielas un cietas, sarkanas pumpas ar tādu kā pūslīti vidū. Tās šausmīgi niezēja un turējās kādas 2 nedēļas. Kad tās pārgāja, tajā vietā lobījās nost āda. Tagad ariī ir parādījušās divas pumpas uz kājas īkšķa, šausmīgi niez un sāp, viss vienlaicīgi. Tādas man arī nekad nav bijušas.
Kad biju slimnīcā, daktere sūtīja analīzes uz Rīgu, lai noskaidrotu, vai ir Laima slimība un ērču encefalīts. Analīžu rezultātus uzzināju tikai tad, kad mani izrakstīja no slimnīcas. Jautāju savai ģimenes ārstei, ko nozīmē pozitīvie rādītāji analīzēs, bet viņa atbildēja, ka nezin, kas tas tāds ir, ērču encefalīts pēc analīzēm ir apšaubāms.
Esmu bijusi pie dažādiem ārstiem uz vairākām pārbaudēm, galvai veic arī datortomogrāfiju, kur viss bija kārtībā, bet mani satrauc temperatūra - kāpēc man tā ir vēl joprojām? Daktere domā, ka es pati lieki satraucos, taču ikdienā man temperatūra traucē un es nejūtos kā agrāk, galva arī sāp tāpat, kā pirms došanās uz slimnīcu.
Es vairs nezinu, kur man vērsties un ko darīt.
Man ir 24 gadi, augums ir 172 cm un sveru 50 kg (tāds svars man ir jau kopš 13 gadu vecuma), tieva esmu bijusi visu laiku.
Ceru uz atbildi, kas palīdzēs man saprast, ko darīt tālāk.
Paldies!
Atbildes:
-
2019. gada 25. oktobrī
Labdien!
Ir daudz vīrusu, kam kā nopietna komplikācija var būt meningīts. Lielākai daļai šo vīrusu nav specifisku medikamentu terapijai.
Par izsitumiem grūti komentēt, tos neredzot. Pēc enterovīrusa infekcijām daudzus mēnešus vēlāk mēdz lobīties āda no ekstremitātēm. Tomēr tas ir tikai minējums. Ieteiktu konsultēties ar infektologu un neirologu, lai noskaidrotu galvassāpju un subfebrīlās temperatūras cēloni. Paliek neatbildēts arī jautājums, kāpēc vīrusa infekcija noritēja ar tik nopietnām sekām. Varbūt jāmeklē iemesls Jūsu vispārējā veselības stāvoklī un imūnajā statusā. Varbūt, ka tam ir sakars ar Jūsu mazo ķermeņa masas indeksu (tas ir 17 kg/m2, kas ir zem normas robežām). Tur varētu palīdzēt konsultācija ar imunologu, kas var veikt imūnā statusa analīzi.Anda Kariņa, ģimenes ārste, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
-
2019. gada 19. novembrī
Labdien, cien. Elīna!
Iepazīstoties ar Jūsu situāciju, ieteiktu Jums vērsties Latvijas Infektoloģijas centrā uz vizīti pie infektologa, līdzi ņemot visus analīžu rezultātus. Infektologs Jums izskaidros rezultātus un, iespējams, nozīmēs papildu analīzes, jo iemesls temperatūrai var būt dažāds un bez padziļinātas izmeklēšanas to nav iespējams noteikt. Tāpat, ja galvas sāpes nepāriet, ieteiktu Jums vērsties pie neirologa.
Cieņā,Dr. I. Dūdiņa, interniste, MFD Veselības centrs "Dziedniecība"