medicine.lv skaitļos

Lietotāji online434
Aktīvie uzņēmumi12815
Nozares raksti1621
Ekspertu atbildes21477
Vai obligāti nepieciešams lietot antibiotikas pret baktēriju urīnceļos, ja pašsajūta ir laba?

Vai obligāti nepieciešams lietot antibiotikas pret baktēriju urīnceļos, ja pašsajūta ir laba?

Zinta 2019. gada 29. septembrī

Labdien!

Esmu grūtniece un šobrīd cīnos ar E.coli baktēriju urīnceļos (daudz dzeru šķidrumu, ēdu dzērvenes). Daktere liek dzert antibiotikas ("Amoksiklav"), taču pati jūtos labi, un tās baktērijas tikai pa reizei liek manīt par sevi. Vai tiešām obligāti jādzer antibiotikas pie tik nenozīmīgiem simptomiem? Kā baktērijas var ietekmēt augli?

Cik lasu informāciju internetā, visur ārsti liek dzert antibiotikas. Vai tā nav 21.gs. sērga - kā kaut kas, tā jādzer antibiotikas?

Paldies!

Atbildes:

  • 2019. gada 16. oktobrī
    Labdien!

    Situācija, kad nav sūdzību, bet tiek atrastas baktērijas urīnā, saucas par asimptomātisku bakteriūriju. Grūtniecēm tā sastopama daudz biežāk, jo grūtniecības laikā notiek fizioloģiskas organisma pārmaiņas, kuras atvieglo baktēriju nokļūšanu urīnceļos. E.coli normā urīnā nav jāatrodas un aptuveni 40% gadījumu šāda asimptomātiska infekcija kļūst par simptomātisku, kas var komplicēties, piemēram, ar pielonefrītu (nieru bakteriālu iekaisumu), kad ārstēšanai var būt nepieciešamas daudz stiprākas antibiotikas, un pacientei jāpaliek slimnīcā.

    Neārstēta asinptomātiska bakteriūrija ir saistīta ar augļa augšanas aizturi, priekšlaicīgām dzemdībām un citiem riskiem auglim. Antibiotiku lietošana šādos gadījumos ir zinātniski pamatota un pierādīta, jo samazina iepriekš minētos riskus, tāpēc rekomendēju sekot ārsta ieteikumam un antibiotikas lietot, kā norādīts receptē. Svarīgi izdzert pilnu antibiotiku kursu un nepārstāt lietot antibiotikas, kad liekas, ka sūdzības mazinājušās.

    Antibiotiku dēļ mūsdienās iespējams ārstēt dažādas "sērgas", tomēr cits jautājums ir antibiotiku nekontrolēta un nepareiza lietošana saslimšanu gadījumos, kas ārstējama citādos veidos un nav bakteriālas izcelsmes.

    Dr. Jurģis Vītols, ginekologs, dzemdību speciālists, "JV klīnika", "Vītols un Vītols", SIA

  • 2019. gada 18. oktobrī
    Labdien!

    Jā, baktērijas var ietekmēt augli, īpaši dzemdību laikā. Uzticieties ārstam.

    Maija Dace Broša, ginekoloģe, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

  • Ulla 08.11.2020 22:26
    No savas personīgās pieredzes varu teikt - ja ir baktērijas, klausiet savu ārstu un lietojiet antibiotikas. Man pirmās grūtniecības laikā arī urīnā atrada e.coli baktēriju, diemžēl, par vēlu, kad jau bija sācies nieru iekaisums. Nieru iekaisumam medz būt nelāgs paradums izraisīt spontāno abortu. Nezinu, vai tas bija tieši tas vai stiprākas antibiotikas, kas pielika punktu manai grūtniecībai, bet tā notika... Otrajā grūtniecībā ļoti sekoju līdzi urīna analīzēm un profilaksei gandrīz visu grūtniecību mazās devās dzēru Mutafloru, kas ir probiotiķis kurš cīnās ar e.coli baktēriju, lai noturētu grožos savas baktērijas, kurām manu grūtniecību laikā patīk dumpoties.