Divas avārijas kontracepcijas viena cikla laikā - vai tādēļ izmainījušās mēnešreizes?

Evelīna 2019-09-21

Labdien!

Es lietoju avārijas kontracepciju, jo pārplīsa prezervatīvs. Pēc pāris dienām notika tas pats, un es vēlreiz iedzēru avārijas kontracepciju. Pēc pāris nedēļām mēnešreižu paredzētajā laikā man sākās brūna smērēšanās ar recekļiem. Citas dienas bija nedaudz asinis. Jāpapildina, ka mēnešreižu laikā slimoju ar strutojošo angīnu. Man bija temperatūra (37-39C) un bija jādzer antibiotikas. Pēc mēnešreizēm sākās rozā izdalījumi.

Patreiz esmu nesaprašanā, vai manas mēnešreizes ir izmainījušās kontracepcijas dēļ? Vai ir iespējama šāda asiņošana arī slimības dēļ?

Paldies!

Atbildes:

  • 2019-10-01
    Labdien!

    Avārijas kontracepcija izsauc būtiskas izmaiņas sievietes organismā, jo pārtrauc normālo menstruālo ciklu. Tā ieteicama tikai izņēmuma gadījumos, nevis atkārtoti, īsā laikā. Asiņošana jūsu gadījumā ir saistīta ar kontracepcijas lietošanu. Iesaku rūpīgāk izvēlēties izsargāšanās veidu, lai līdzīgas situācijas neatkārtotos.

    Maija Dace Broša, ginekoloģe , "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.