medicine.lv skaitļos

Lietotāji online98
Aktīvie uzņēmumi12660
Nozares raksti11791
Ekspertu atbildes21477
Vai ir iespējama nistagma korekcija ar botulīna injekciju palīdzību?

Vai ir iespējama nistagma korekcija ar botulīna injekciju palīdzību?

Marta 2019. gada 22. augustā

Labdien!

Man kopš dzimšanas ir izteikts abpusēji horizontāls nistagms un vairākas citas problēmas, kā rezultātā man ir ļoti slikta redze un 2.grupas invaliditāte uz mūžu. Brilles nekad nav palīdzējušas, tieši pretēji, ar tām jūtos dezorientēta un nedroša apkārtējā vidē.

Viena no būtiskākajām sūdzībām, ko rada nistagms- spēcīgas galvassāpes, kuru cēlonis ir nemitīgs sejas muskuļu sasprindzinājums. Šo diskomfortu piedzīvoju ikreiz, kad strādāju pie datora, bet jo sevišķi pēc ilgstošas komunikācijas ar cilvēkiem, ar kuriem jāuztur acu kontakts, bet tas nav fiziski izdarāms.

Esmu dzirdējusi, ka nistagmu var koriģēt, izmantojot botulīna injekcijas, kas uz laiku aptur acs muskuļu nekontrolējamo kustēšanos. Vai Latvijā ir kāds speciālists, kurš ar šādām ārstniecības metodēm nodarbojas vai vismaz spētu sniegt konsultāciju?

Paldies!

Atbildes:

  • 2019. gada 23. augustā
    Labdien!

    Mūsu klīnikā ārsti botulīna injekcijas neveic.

    P.Stradiņa universitātes klīnikā Dr.Supe, neirologs praktizē ārstēšanu ar botulīna injekcijām.

    dr.Marija Krūmiņa, "Latvijas Amerikas Acu centrs", SIA

  • 2019. gada 2. septembrī
    Labdien!

    Iedzimta nistagma galvenās ārstēšanas metodes ir refrakcijas korekcija (brilles vai kontaktlēcas), korekcija ar optiskajām prizmām, ķirurģiska ārstēšana, ārstēšana ar medikamentiem un botulīna toksīna injekcijas. Iedzimts nistagms bieži iet kopā ar citām iedzimtām acu un nervu sistēmas patoloģijām, tāpēc, lai izvēlētos piemērotāko ārstēšanas metodi, nepieciešams zināt pilnu slimības vēsturi.

    Ārstējot nistagmu, botulīna toksīns tiek ievadīts caur acs gļotādu tieši acs kustību muskulī vai vairākos muskuļos. Atšķirībā no botulīna injekcijām neiroloģijā un kosmetoloģijā, ārstējot šķielēšanu vai nistagmu, botulīna toksīns acs muskulī jāievada elektromiogrāfijas kontrolē, tas nozīmē, ka muskulī vispirms tiek ievadīta elektromiogrāfa adata, kas reģistrē tā aktivitāti, injicējot zāles. Botulīna toksīna darbība ir īslaicīga - no 2- 8 mēnešiem, darbības ilgums katram ir individuāls.

    Latvijā nistagma ārstēšanu ar botulīna toksīna injekcijām neveic, jo nav pieejama elektromiogrāfijas iekārta, kas pielāgota acs kustību muskuļiem. Arī ne katrā Rietumu klīnikā ir pieejama šī nistagma ārstēšanas metode, kopumā tā tiek veikta relatīvi retāk, salīdzinot ar pārējām ārstēšanas metodēm, jo iedarbība ir īslaicīga un ne vienmēr atrisina problēmu pilnībā.

    Ja rodat iespēju kosnsultēties par nistagma terapiju ar botulīna toksīna injekcijām ārpus Latvijas, ieteiktu Mūrfīldas Acu slimību slimnīcu Londonā, Moorfield’s Eye Hospital), Londonā: https://www.moorfields.nhs.uk/service/strabismus-squint-and-neuro-ophthalmology

    Ja bez nistagma Jūs vēl slimojat arī ar sejas muskuļu spazmām, ieteiktu konsultēties pie neiroloģes dr. Supes Stradiņa KUS, kura veic botulīna toksīna injekcijas neiroloģisku slimību gadījumā.

    Dr. Solveiga Čivljaka, oftalmologs-neirooftalmologs, Stradiņa KUS, "Acu veselības centrs", "Capital Clinic Riga", "Acu veselības centrs", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.