Kāpēc zīdīšanas periodā regulāri atkārtojas piena sēne?
Maria Sofronova 2019. gada 16. jūnijā
Labdien!
Jau 2 mēnešus nomoka vaginālā piena sēne. Izskatās, ka atkārtojas hroniski ik pēc 1,5 nedēļas. Esmu bijusi pie 2 dažādiem ginekologiem - neko analīzēs nav atraduši. Vai tas var būt saistīts ar bērna zīdīšanu? Nekad iepriekš netiku saskārusies ar šādu problēmu. Ko Jūs ieteiktu darīt? Vērsties vēl pie kāda cita speciālista? Pārtraukt zīdīšanu?
Mazulim 9 mēneši, biju plānojusi barot mazo ar krūti līdz 1 gadam. Uzturs sabalansēts, nelietoju neko tādu, kas varētu provocēt piena sēni, nelietoju alkoholu, saldumus. Aktīvi sportoju, nesāju kokvilnas apakšveļu. Higēnas līdzekļi nomainīti pret dakteru noteiktajiem, izrakstītas vaginālās kapsulas un vagīnas skalošana ar "Clogin Vaginal". Kāpēc nekas nepalīdz, un sēne atgriežas?
Paldies!
Atbildes:
-
2019. gada 25. jūnijā
Labdien!
Ja analīzēs ārsti neko neatrod, jautājums, kāpēc jūs uzskatāt, ka ir piena sēne? Izdalījumiem var būt arī citi cēloņi. Ja arī tā ir piena sēne, jāsaprot, ka problēma nav lokāli makstī. Tā ir tikai izpausme vispārējam organisma mikrobu disbalansam, un pati zīdīšana to neizsauc. Cēloņi var būt:
- novājināta imunitāte, hronisks stress, kas, iespējams Jums ir, rūpējoties par bērnu,
- smaržīgās (ķīmiskās) vannas – putas, želejas utt.,
- nesabalansēts uzturs – jaunajām mammām bieži nav laika paēst
- baseina ķimizētais ūdens,
- aromātiskie prezervatīvi,
- sintētiskā veļa, stringi, arī stingras zeķbikses,
- biksīšu ieliktnīši un smaržīgs tualetes papīrs,
- hroniskas vispārējas slimības,
- antibiotiku lietošana,
- tamponi, lietojot baseinā un arī savlaicīgi nemainot mēnešreižu laikā.
Jūs rakstāt, ka atkārtojas hroniski ik pēc 1,5 nedēļas, bet ārstēšanas kurss taču ir ilgāks. Ja divi ginekologi ir ieteikuši ārstēšanu, tad vēl nevar spriest par rezultātiem. Jebkurā gadījumā jāstiprina imunitāte un jāsadarbojas ar ģimenes ārstu.Maija Dace Broša, ginekoloģe, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"