medicine.lv skaitļos

Lietotāji online55
Aktīvie uzņēmumi12660
Nozares raksti11791
Ekspertu atbildes21477
Vai sirds pārsitieni ir raksturīgi veģetatīvai distonijai?

Vai sirds pārsitieni ir raksturīgi veģetatīvai distonijai?

Diana 2019. gada 23. aprīlī

Sveiki!

Jautājums sekojošs - mani nomoka sirds pārsitieni, parasti sirsniņa uztaisa vienu sitienu ārpus normas, pēc šāda sitiena reizēm paliek dulla galva un ir jocīga sajūta kājās.

Eko ir veikta pirms pusgada - viss labi, arī holtera monitorēšana veikta aptuveni pirms 5 mēnešiem, vieniga lieta - sinusa mezgla tahikardija slēdzienā. Ar šo slēdzienu esmu bijusi pie kardiologa, kas noteica diagnozi - veģetatīvā distonija.

Ir bijuši šādi sirds pārsitieni, kā arī papildus ir bijušas sajūtas, ka nevaru paelpot un ir kamols kaklā, tā itkā sirds būtu kaklā. Ir saukti ātrie - kopumā 3 reizes, un kardiogramma neko sliktu nav uzrādījusi.

Sakiet, lūdzu, vai šie pārsitieni varētu būt normāla parādība, vai man ir vēl jāveic papildu izmeklējumi?

Paldies!

Atbildes:

  • 2019. gada 7. maijā
    Labdien!

    Jūsu veiktie izmeklējumi ir pietiekams pamats, lai izslēgtu sirds – asinsvadu sistēmas bojājuma esamību un apstiprinātu kardiologa uzstādīto diagnozi, tādēļ uz otro jautājuma daļu varu atbildēt, ka nekādi papildu izmeklējumi nav nepieciešami.

    Šādi pārsitieni ir bieži sastopama sūdzība pie veģetatīvās distonijas vai, citiem vārdiem, somatoformās veģetatīvās disfunkcijas. Tie izraisa nopietnu dzīves kvalitātes kritumu, tādēļ atbilde arī uz pirmo jautājuma daļu ir – nē, tie nav normāla parādība.

    Šādus traucējumus sekmīgi ārstē psihoterapeitiski, retos gadījumos, pielietojot arī kādu medikamentu. Nākošais solis, kas Jums jāveic, ir vizīte pie ārsta-psihoterapeita vai psihiatra, kurš izmanto arī psihoterapeitiskās metodes. Vēlams uz šo vizīti paņemt līdzi arī veikto izmeklējumu slēdzienus.

    Jānis Vītiņš, ārsts - psihoterapeits, medicīnas centrs ARS, Latvijas Ārstu psihoterapeitu asociācija

  • 2019. gada 7. maijā
    Labdien!

    Sirds pārsitieni ir normāla parādība, bet, ja tas ir tik bieži, traucējoši, tad drīzāk jāvēršas pie psihiatra vai psihoterapeita un jāatrod risinājums nervu sistēmas stabilizēšanai.

    Ar cieņu,

    Dace Simsone, ārste - psihiatre, SIA "Klīnika Dzintari", "Klīnika Dzintari", SIA

  • 2019. gada 21. maijā
    Labdien, Diana!

    Jā, Jūsu sūdzības var būt saistītas ar veģetatīvu distoniju. Tāpēc iesaku Jums iziet psihoterapijas kursu.

    Dr. Gints Polis, "Consilium Medicum", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.