Vai sliktā pašsajūta var būt saistīta ar vakcīnu pret ērču encefalītu?

Emīlija 2019-04-13

Labdien!

Pēc pirmreizējās potes pret ērču encefalītu ("Encepur") nākamajā dienā sajutu lokālas sāpes rokā, pievienojās arī spēcīgas galvassāpes un slikta dūša. Sāpes rokā pārgāja, taču galvassāpes turpinājās vēl visu turpmāko nedēļu un tām klāt pievienojās arī vemšana (tā bija pāris reizes 10 dienu laikā). Līdz šim nav bijušas problēmas ar gremošanas traktu vai citi iemeslu, kas būtu izraisījuši vemšanu. Vai tas var būt saistīts ar vakcīnu? Varbūt ir ieilgušas blakusparādības?

Un vai man ir ieteicams veikt atkārtotu vakcīnu, kas ir paredzēta 2 nedēļas pēc pirmās? Varbūt pamēģināt "Ticovac"? Starp paziņām tiek novērots mazāk blakusparādību pēc "Ticovac" potes nekā pēc "Encepur ".

Paldies!

Atbildes:

  • 2019-05-02
    Labdien!

    Sūdzības no gastrointistinālā trakta puses nav saistāmas ar vakcināciju. Blakusparādības pēc vakcinācijas ilgst maksimums 3 diennaktis. Jūsu gadījumā jādomā, ka iemesls bija cits (piemēram, rota vīruss) vai slikta dūša sakarā ar galvassāpēm.

    Anda Kariņa Ģimenes ārste, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.