medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12830
Nozares raksti1644
Ekspertu atbildes21477
Kā rīkoties, ja pēc potītes lūzuma ārstēšanas kāja pampst un sāp?

Kā rīkoties, ja pēc potītes lūzuma ārstēšanas kāja pampst un sāp?

Samanta 2019. gada 4. martā

Sveiki!

Mana ome (54 gadi) salauza potīti, bija lauzti 3 kauli, tāpēc vina 3 mēnešus nogulēja ģipsī. Kad viņai noņēma ģipsi, tika uzstādīta diagnoze osteoporoze. Tagad jau 7 mēnešus ome klibo, un tā kāja ir piepampusi un sāp, arī ādas krāsa ir citādāka. Ārsts tikai pateica, lai atsakās no kruķiem.

Mēs jau sākam atmest cerības, ka viņa kādreiz staigās. Un nav arī iespējas tikt pie speciālistiem, jo nav transporta.

Lūdzu, iesakiet, kā rīkoties!

Paldies!

Atbildes:

  • 2019. gada 15. martā
    Sveiki!

    Potītes lūzums noteikti nenozīmē, ka cilvēkam būtu jāguļ. Arī tikmēr, kamēr ir ģipša longete, drīkst sēdēt un staigāt ar palīgierīcēm (kruķiem vai staigāšanas rāmi).

    Ja kauli ir saauguši, kāju drīkst slogot. Ja ir tūska, sēžot un guļot kāju var pacelt augstāk (atbalstīt uz spilveniem vai paliktņa). Var uzlikt aukstu kompresi uz 10-15 minūtēm 3-4 reizes dienā (starp ledus kompresi un ādu jābūt sausam dvielim).

    Ja nav pieejams fizioterapeits, atliek kāju iekustināt pašu spēkiem - pakāpeniski palielināt kustību apjomu pēdas locītavā.

    Osteoporoze var attīstīties, ja kāja netiek slogota. Ir jānosaka kaulu minerālu blīvums. Ja osteoporozes diagnoze apstiprināsies, tiks nozīmēts kāds no specifiskajiem osteoporozes ārstēšanas medikamentiem.

    Par transporta nodrošinājumu nokļūšanai ārstniecības iestādē ir jāinteresējas pašvaldības sociālajā dienestā.

    Ilze Bērziņa, FRM ārste, Rehabilitācijas centrs "Līgatne", "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs

  • 2019. gada 20. martā
    Labdien, cien. Samanta!

    Ja kauli ir saauguši, iesaku Jūsu omei vingrot un staigāt, jo, ilgstoši nekustinot kāju, var būt muskuļu atrofija, tāpēc tie jāvingrina. Pareizos vingrinājumus varat jautāt ārstējošajam ārstam. Ja vēlaties cita speciālista viedokli, nevis tikai ārstējošā ārsta, tad tomēr būtu jāatrod veids, kā tikt pie speciālista, jo attālināti nekādas diagnozes noteikt un nozīmēt labāko ārstēšanu nevarēs.

    Cieņā,

    Dr. M. Požarska, ķirurģe, MFD Veselības centrs "Dziedniecība"

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.