Vai galvas un muguras sāpes pēc muguras traumas var novērst tikai ar vingrošanu?
Santa 2019. gada 2. februāri
Labdien!
Man agrāk nav bijis problēmu ar muguru, bet pirms divām nedēļām kritu uz ledus uz labā sāna. Sākās sāpes muguras vidusdaļā un spiediena sajūta pierē. Ģimenes ārsts skaidroja, ka rentgenā un tā aprakstā nekas traks neparādās.
Biju pie fizioterapeita, kas "salika vietā" skriemeļus un muguru sateipoja. Jutos labi (nesāpēja ne mugura, ne galva), bet pēc nedēļas teipus noņēmu un atkal sāka sāpēt galva. Fizioterapeits atkal "salika vietā" skriemeļus un lika vingrot.
Gribētu uzzināt, cik situācija ir nopietna? Vai tikšu galā tikai ar vingrošanu? Kā man rīkoties tālāk, ja mugura neturēsies kopā?
Paldies!
Atbildes:
-
2019. gada 12. februāri
Labdien!
Labai pašsajūtai ir svarīgs muskuļu stāvoklis, tāpēc vingrošana ir ļoti svarīga.
Ja kaulu bojājumi pēc traumas nav konstatēti, visticamāk, vingrošana (un citas fizioterapeita manipulācijas) palīdzēs.Ilze Bērziņa, FRM ārste, Rehabilitācijas centrs "Līgatne", "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs
-
2019. gada 19. februāri
Labdien!
Kritiens, visdrīzāk, ir izprovocējis kakla skriemeļu segmentāras nestabilitātes vai muskulatūras disbalansa izpausmes. Teips ir nostrādājis kā stabilizējošs elements, tas izskaidro simptomu atjaunošanos pēc teipa noņemšanas. Atkārtota manuālā terapija ("skriemeļu salikšana") var nedot ilglaicīgu rezultātu. Šādā situācijā būtu vēlama fizioterapeita konsultācija, lai izvērtētu Jūsu funkcionālo stāvokli un to saistību ar simptomiem, kam sekotu individuāli pielāgots fizioterapijas kurss atbilstoši Jūsu situācijai. Praksē kakla daļas problēmām efektīva ir slinga terapija.Baiba Ķence, "Arho medicīnas serviss" fizioterapeite, "Arho medicīnas serviss", SIA