medicine.lv skaitļos

Lietotāji online463
Aktīvie uzņēmumi12815
Nozares raksti1619
Ekspertu atbildes21477
Kāds var būt iespējamais asins zuduma iemesls?

Kāds var būt iespējamais asins zuduma iemesls?

Kristīne 2019. gada 17. janvārī

Sveiki!

Pirms kāda laika, veicot asisnanalīzes, noskaidroju, ka man konstatēta dzelzs deficīta anēmija. Sāku lietot dzelzs uztura bagātinātāju un pēc mēneša, kā iepriekš ieteikts, veicu atkārtotas analīzes. Slēdzienā bija minēts, ka jānoskaidro iespējamais asins zuduma iemesls. Šobrīd gaidu ģimenes ārsta apmeklējumu, kas būs pēc 2 nedēļām. Pa to laiku gribēju painteresēties, ko par to saka citi speciālisti. Kas varētu būt par vainu? Ko vajadzētu pārbaudīt? Negribētos kaut ko svarīgu palaist garām. Pieļauju, ka iemesls varētu būt nopietns?

Pirmajā reizē – eritrocīti paaugstināti (5.4), hemoglobīns pazemināts (108), MCH vid pazemināts (71), MCH vid pazemināts (20), MCHC pazemināts (283), RDW er sad paaugstināts (18.6), ferritīns pazemināts (2.9).

Pēc mēnesi ilgas dzelzs uzņemšanas veikta atkārtoti pilna asins aina, kā arī papildus - ferritīna noteikšana un retikulocītu tests- Eritrocīti paaugstināti (5.7), nenobrieduši retikulocīti paaugstināti (14.1), HB saturs retikulocītos pazemināts (26.4), MCV vid pazemināts (76), MCH vid hb konc. pazemināta (22), MCHC vid. Pazemināts (293), RDW er. sadalījums paaugstināts (24), ferritīns pazemināts (11.8).

Sūdzības saistībā ar veselību - šobrīd nāk prātā vienīgi vēdera pūšanās un atraudziņas, kas iepriekš nebija praktiski nemaz, bet pēdējā pusgada laikā ir pastiprināti. Nezinu gan, vai tam varētu būt saistība.

Zinu, ka jāiet pie ārsta. Esmu jau pierakstījusies.

Paldies!

Atbildes:

  • 2019. gada 18. janvārī
    Labdien!

    Sievietēm dzelzs deficīts parasti ir saistīts ar asins zudumu menstruāciju laikā. Arī veģetārisms var būt veicinošs faktors, jo dzelzs no augu valsts produktiem sliktāk asimilējās cilvēka organismā nekā no gaļas. Protams var būt arī citi iemesli - zarnu trakts, urīnceļi utt.

    Jūsu atsūtītie rezultāti rāda, ka dzelzs deficīts ir mezinājies, bet nav vēl novērsts. Terapija parasti ilgst 2-3 mēnešus. Esat uz pareizā ceļa. Iesaku apmeklēt ginekologu un veikt arī pie viņas mazā iegurņa USG.

    Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.