Kā rīkoties izdegšanas sindroma gadījumā?
Baiba 2018. gada 7. novembrī
Labdien!
Konstatēju, ka pēc 2 gadu atpūtas joprojām neesmu gatava atgriezties darbā un jūtos nogurusi, kā arī ir trauksme, kad tiek piedāvāts strādāt līdzīgā darbā (darbs ar vardarbībā cietušajiem, internātskolā ar sociālā riska skolēniem). Darbā nostrādāju 10 gadus un pusgadu pēc tam apmeklēju psihoterapijas nodarbības. Medikamentus nelietoju. Kā man vajadzētu rīkoties?
Paldies!
Atbildes:
-
2018. gada 13. novembrī
Labdien!
Būtu vēlams tomēr saprast, ko īsti no sava darba sagaidāt, kādi ir Jūsu personiskie mērķi tajā, kā Jūs sevi realizējat, darot darbu. Izdegt var, arī strādājot pie konveijera, kur nav nekādu emociju no konveijera plūstošajām sagatavēm. Visi brīnumi slēpjas katrā cilvēkā personiski. Ja kāds darbs Jums neder, tas ir jāpieņem kā fakts, jāapzinās un tad jāmaina.
Varbūt jāmaina psihoterapeits, kas mainīs metodiku darbā ar Jums, un Jums būs vieglāk iekustēties savu mērķu virzienā.Dace Simsone, ārste - psihiatre, "Klīnika Dzintari", SIA
-
2018. gada 16. novembrī
Labdien!
Nav viegli atbildēt, neredzot Jūs un balstoties uz tik īsu situācijas aprakstu, bet mēģināsim.
Pirmkārt, Jūsu gadījumā būtu nepieciešama šajos jautājumos kompetenta ārsta-psihiatra vai ārsta-psihoterapeita konsultācija, lai saprastu, vai ir nepieciešami medikamenti, jo simptomi nepāriet.
Otrkārt, būtu nepieciešams atsākt psihoterapiju un atrast veidus, kā atjaunot resursus, jo darbs ar jūsu minētām klientu grupām ir ļoti iztukšojošs.
Un visbeidzot, ja nekas no minētā nepalīdz, būtu vērts padomāt par darbības jomas maiņu.Ar cieņu, Psihologs, eksistenciālais psihoterapeits, Anita Čodere un ārste-psihiatre B.Brokāne-Čekstere, "Rodain", SIA