Vai gāzes vēderā un šķidra vēdera izeja varētu būt hormonālās kontracepcijas sekas?

Alise 2018-09-20

Labdien!

Nu jau vairākus mēnešus esmu ievērojusi, ka man bieži uzpūšas vēders, un ir diezgan šķidra vēdera izeja. Tas nav akūti, nav tā, ka ir caureja un visu laiku jāsēž tualetē. Nav arī tā, ka katru dienu, drīzāk periodiski. Vai tās varētu būt hormonālās kontracepcijas sekas? Lietoju "Belara". Vai varbūt tas ir saistīts ar pirmsmenstruālo sindromu?

Uzturā neko neesmu būtiski mainījusi. Neesmu ievērojusi arī nekādas sakarības, piemēram, ēdot daudz piena produktus un to daudzumu samazinot, nav lielas atšķirības.

Atbildes:

  • 2018-10-09
    Labdien!

    Salīdzinoši reti, t.i., vienam no 100 cilvēkiem, kas lieto šo kontracepciju, ir iespējamas Jūsu minētās blakusparādības - gan vēdera pūšanās, gan biežāka mainītas konsistences vēdera izeja. Ieteiktu doties pie sava ārsta uz kontroles vizīti un, ja neatrodas citi iemesli, kas rada minētās sūdzības, apsvērt iespējamu terapijas maiņu.

    Kristīne Ķempe, ārsts-ginekologs, "Klīnika EGV", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.