Kā pareizi lietot vitamīnus?
Sintija 2018. gada 1. jūlijā
Labdien!
Gribēju pajautāt, kā pareizi jālieto A (2 mēnešus lieto un vienu nelieto?), B (tukšā dūšā?), C, D (eļļa) vitamīni un vitamīnu komplekss: Ca, Mg, Zn (pulveri)? Jo dažādās vietās atšķiras norādes: vienā, ka jālieto pirms, citā - pēc ēšanas un vēl citā - ēšanas laikā.
Un kā pareizi saprast, ka vitamīni jālieto ēšanas laikā: ēd un uzdzer vitamīnus vai tos dzer uzreiz pēc ēšanas, nevis nogaida kādu laiku?
Tātad - es labprāt uzzinātu, kad - pirms vai pēc ēšanas (ja tā, tad cik ilgi pēc ēšanas) šie vitamīni jālieto. Vēlos beidzot iegūt skaidrību.
Piebildīšu, ka es no rītiem dzeru kafiju (kā zināms, tas arī mēdz ietekmēt vitamīnu iedarbību).
Paldies jau iepriekš par atbildi!
Atbildes:
-
2018. gada 5. jūlijā
Labdien!
Vitamīnus lieto no rīta - brokastīs. Lai noskaidrotu, kādus vitamīnus vai minerālvielas lietot, ir jāzin savs veselības stāvoklis - to nosakot analīzēs laboratorijā un tad izlemjot kopā ar ārstu, kas pārzin daudzas slimības un veselības stāvokļus. Tāpat neko nedzer. Lieto to, kas trūkst vai ir samazināts.Inese Bārbale-ĢĀ., "Harmonija Plus", SIA
-
2018. gada 10. jūlijā
Labdien!
Vitamīnus un mikroelementus nav jālieto, ja nav to trūkuma (avitaminozes) vai stāvoklis, kad vitamīnus/mikroelementus ir jālieto, piemēram, pēc smagas slimības, stresa, apstarošanas, ķīmijterapijas utt.
Ļoti svarīgi ievērot veselīga dzīves veida pamatus - dzert vismaz 1,5 l ūdens dienā, domāt par uzturu, pietiekoši kustēties, pareizi elpot, ievērot ķermeņa higiēnu un ergonomiku, miega režīmu, kā arī sakārtot savu psihoemocionālo stāvokli un domāt par garīgām lietām.
Šādā gadījumā organisms pats uzņems visu nepieciešamo. Nav jātic vitamīnu un uztura bagātinātāju izplatītāju "teikām", ka "lai organisms uzņemtu dienas devu kalcija, cilvēkam ir jāapēd desmit kilogrami siera" - tie ir meli, un aiz tā stāv bizness.
Ja cilvēks jūtas slikti - ir vājums, miegainība, ātrs nogurums, vienaldzība, kā arī fiziskie simptomi - sausa āda, matu izkrišana, trausli nagi, mutes kaktiņu plaisumi, izsitumi utt., jānoskaidro cēloņi. To izdarīt palīdzēs speciālists (piemēram, uztura speciālists, ārsts homeopāts, fitoterapeits, kā arī holistiski domājošs ģimenes ārsts, kas nesteigsies uzreiz nozīmēt stimulējošo terapiju.
Ja tomēr ir vajadzība pēc vitamīniem, tos jālieto ēšanas laikā vai uzreiz pēc ēšanas. Kafija neietekmē sintētisko vitamīnu/mikroelementu uzsūkšanos, bet spēj paātrināti izvadīt tās, jo kafijai piemīt diurētisks (urīndzenošs) efekts. Kafija arī paaugstina estrogēnu (hormonu) līmeni organismā.
Ar cieņu,
ārsts homeopāts, Pāvels Naumovsārsts Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse