Kā rīkoties, ja ģimenē ir emocionālā vardarbība?
Ieva 2018. gada 22. februāri
Labdien!
Sakiet, lūdzu, kur meklēt palīdzību, ja ģimenē ir emocionāla vardarbība? Vīrs ir paralizēts, kopjams. Visu laiku ir neapmietināts, rupjš, agresīvs. Pazemo un apsaukā. Ir kopīgi nepilngadīgi bērni pusaudži. Ir kopīgi īpašumi, kurus vīrs pie šķiršanās grib sev. Vārdiski prasās uz pansionātu, taču, kad pienāk rinda, tā uztaisa skandālu un paziņo, ka nekur nebrauks. Ja kaut kas nepatīk, lai pazūdam mēs.
Ir mēģinājis kārties vingrošanas striķī. Ātrie aizveda uz Tvaika ielu. Tur paturēja nedēļas nogali, pateica, ka tā varot katram gadīties un palaida mājās. Slimnīcā ārstiem teica, ka esot to darījis pēc strīda ar sievu, taču tajā dienā mums nebija nekādu strīdu. Es mierīgi izgāju pastaigāties ar suni, tikmēr viņš mēģināja kārties.
No ārsta apmeklējuma atsakās. Kategoriski atsakās arī no antidepresantiem, jo uzskata, ka tie viņu padarīs par spriest-nespējīgu dārzeni.
Atbildes:
-
2018. gada 28. februāri
Labdien, Ieva!
Šķiet, Jūs esat kļuvusi par šīs situācijas ķīlnieci. Esat līdzatkarīga, tādēļ Jums noteikti nepieciešama psihoterapeitiska palīdzība, lai Jums būtu iespēja izrunāties un kaut brīdi pabūt no tā visa prom. Kad Jūs sajutīsieties pašapzinīgāk, emocionālā izmantošana Jūs vairs tā "neķers". Šobrīd ir tā, ka vīrs visas savas sliktās sajūtas (bezspēcību, izmisumu) izgāž pār Jums un Jūs arī sajūtaties tāpat. Ja vīrs no palīdzības atsakās (nav tai emocionāli gatavs), to vismaz varat pieņemt Jūs un iespējams tas palīdzēs arī ģimenei kopumā. Šajā gadījumā ieteiktu Jums noteikti aiziet pie ārsta psihoterapeita. Meklēt varat www.arstipsihoterapeiti.lvAr cieņu, dr. Inita Lēna Goldšteina, Goldšteinas I. ārsta - psihoterapeita prakse