Pie kā vēsrties, ja pastāvīgi ir panikas lēkmes?
Arita 2018. gada 14. februāri
Labdien!
Jau divus gadus mokos ar panikas lēkmēm, iekšēju nemieru, bailes no kaut kā konkrēta (ka tas var notikt un notiks tieši tad, kad es būšu tur un tad, un man būs kauns no cilvēkiem utt.), iziet no mājas ir apgrūtinoši, jo pastāvīgi ir bailes no tā, kas varētu notikt. Ikdienā uz darbu jātiek ar autobusu, un tas ir lielākais pārdzīvojums - sākas panika, kaut jābrauc ir vien 15 minūtes. Dzīvi esmu sākusi pakārtot šīm bailēm, izvairīties no visa, kur man varētu palikt bail. Izvairos no veikaliem, no pasākumiem.
TAS, no kā notikšanas es bīstos, nekad vēl nav noticis, bet bailes ik dienas un katru reizi, kā man ir jāiziet cilvēkos, uz veikalu, uz pasākumu, uz bērnudārzu pakaļ bērnam utt.
Ģimenes ārstei ieminējos par savām panikām un nemieru, viņa to norakstīja uz pēcdzemdību periodu un izrakstīja zāles SOS gadījumiem, tomēr viņa nesaprot, ka tie SOS gadījumi ir katru dienu. Un bērnam jau ir divi ar pusi gadi.
Tā kā zāles ir stipras, tad nevaru tās lietot, līdz ko man ir kaut kur jāiziet. Bet kad braucu tālāk, atbildīgākos brīžos - dzeru un man palīdz.
Kur man ir jāvēršas, ja labprātāk gribētu izlaist ģimenes ārstu? (tā kā viņš nelabprāt ieklausījās un, šķiet, īsti šādas problēmas neuztver nopietni - labprātāk šo apmeklējumu izlaistu)
Psihologs? Psihoterapeits? Neirologs?
Pie kā tieši man būtu jāgriežas pēc palīdzības, ja jūtu, ka pati netieku vairs galā?
Atbildes:
-
2018. gada 20. februāri
Labdien!
Viens no variantiem ir vērsties pie psihologa-psihoterapeita, kuram ir pieredze, strādājot ar šādām grūtībām un mēģināt risināt šo problēmu bez medikamentu palīdzības (izrunājot problēmu, saprotot cēloņus, apgūstot pašpalīdzības metodes panikas lēkmju gadījumā). Šis variants prasīs noteiktu laiku, atkarībā no tā, cik dziļa ir problēma.
Otrs variants, - vērsties pie psihiatra, kurš nozīmēs atbilstošu terapiju, jo panikas lēkme ar trauksmainām domām ir neirotiski traucējumi. Ņemot vērā, ka šie simptomi ilgst jau divus gadus bez medikamentiem neiztikt.
Mūsu ieteikums būtu strādāt paralēli: lietot psihiatra nozīmēto terapiju un apmeklēt psihologa konsultācijas.
Sīkāku informāciju var uzzināt, zvanot pa tālruni 27088877 vai www.vs888.lvAr cieņu, ārste- psihiatre Baiba Brokāne - Čekstere un psiholoģe - psihoterapeite Anita Čodere - Veselības salons 888, "Veselības salons 888"