Kā cīnīties ar pastāvīgu vēlmi kaut ko ēst?
Paula 2016. gada 26. septembrī
Sveiki!
Man vajag palīdzību! Esmu jauniete, 165 cm gara, sveru 67 kg. Tagad pārcēlos citur, man ir citi cilvēki apkārt un cita vide. Tomēr problēma ir tā, ka es nevaru beigt ēst. Nav tā, ka es pārēdos, nav smaguma sajūtas, bet es ēdu katru pusstundu vai stundu. Pats trakākais ir tas, ka es NEGRIBU ĒST, man ir pilns vēders, bet kaut kā nevaru sevi kontrolēt. Kaut ko lasu vai rakstu un tad sāku domāt par to, ka kaut kas ir jāuzkož. Mēģināju tā vietā padzerties tēju vai ūdeni, bet vienalga vēlme ir lielāka kaut ko apēst. Tai nav jābūt šokolādei vai končām, var būt arī ābols vai rupjmaize (ar sviestiņu) vai kādi kraukšķi, jebkas, tikai, lai mute kustas. Saprotu, ka tas nav normāli - ēst katru pusstundu. Ko man darīt?
Atbildes:
-
2016. gada 26. septembrī
Labdien!
Šajā gadījumā būtu nepieciešams psihoterapijas kurss - vēlams kognitīvi biheiviorālās terapijas virzienā, kā arī pievienot apzinātības, meditācijas prakses apgūšanu, apzinoties sava ķermeņa reakciju saikni ar emocijām, to pieņemšanu un akceptēšanu.
Ar cieņu,Dace Simsone, SIA "Neirožu klīnika" psihiatrs, "Klīnika Dzintari", SIA
-
2016. gada 3. oktobrī
Labdien!
Tas, ko Jūs rakstāt, varētu liecināt par to, ka ēšana ir viens no jūsu stresa mazināšanas paņēmieniem. Stress šajā gadījumā var būt saistīts ar vides maiņu. Lai vēlme ēst samazinātos, ir svarīgi saprast īstos stresa cēloņus, izrunāties par tiem ar psihologu vai psihoterapeitu, kurš var ieteikt citus stresa mazināšans paņēmienus. Pirmais solis ir stresa cēloņu APZINĀŠĀNĀS. Otrkārt, ir svarīgi piefiksēt domas un jūtas tajā brīdī, kad jums gribas ielikt kaut ko mutē un apturēt to vēlmi - vismaz uz kādu brīdi. Tās būtu divas sākotnējās lietas, kuras būtu svarīgi izdarīt un skatīties, kā tas darbojas.
Ar cieņu, psihologs-psihoterapeits Anita Čodere. Veselības salons 888, Tālrunis 27088877Inese Melne, "Rodain", SIA