Kā cīnīties ar svīšanu?
Dzintra 2016. gada 1. augustā
Labdien!
Man vairākus gadus pastiprināti svīst viss ķermenis, it sevišķi galva - tā, ka sviedri tek pa matu galiem un kaklu, galva paliek karsta, pat ziemā, nevaru nēsāt cepuri, mati paliek slapji.
Ģimenes ārsts nezina, kā man palīdzēt!
Šī nepatīkamā svīšana notiek vairākus gadus un pastiprinās, radot nepatīkamus mirkļus. Ko iesākt?
Atbildes:
-
2016. gada 1. augustā
Labdien!
Par svīšanas procesiem mūsu organismā pārsvarā atbild divas sistēmas: veģetatīvā nervu sistēma un āda. Atbilstoši- ģimenes ārsts var nezināt, kā palīdzēt, viņam noteikti ir jālūdz nosūtīt Jūs pie speciālistiem. Proti, pie dermatologa un neirologa. Iespējams, pie vairākiem. Var gadīties, ka Jūsu konkrētā gadījumā būs nepieciešama arī endokrinologa palīdzība. Vai arī nebūs nepieciešama. Kā arī - vēl neapmeklējot dotos speciālistus, ir iespēja stiprināt organismu ar dažādām metodēm. Piemēram, ūdens procedūras- regulāri, vairākas reizes dienā. Ūdens spēj nomierināt un tai pat laikā norūdīt, stiprināt. Jāatceras, ka rezultāti nebūs redzami uzreiz. Ir arī ārstnieciskās vingrošanas un citu treniņu metodes, par kurām Latvijā zina daudzi un arī lieto.Ausma Grīnfelde, MFD Veselības centrs "Iļģuciems"
-
2016. gada 1. augustā
Labdien,!
Ja esat sieviete vecumā ap vai pēc piecdesmit gadiem ( menopauzes vecumā), šādas svīšanas epizodes rodas sakarā ar sievišķo hormonu deficītu un ir raksturīgas daudzām sievietēm pārmaiņu vecumā. Palīdz hormonus aizvietojoša terapija, ja nav nekādu kontrindikāciju, dažreiz darbojās arī dabīgie fitoestrogēni. Nav zināms mehānisms, bet var palīdzēt arī gabapentīni, piemēram Neurontin lielās devās.
Ja menopauze nav cēlonis, iesaku konsultēties pie endokrinologa, lai izslēgtu citas ar hormonu disbalansu saistītas slimības.Dr. Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse