medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12689
Nozares raksti11846
Ekspertu atbildes21477
Kāpēc no rītiem mostos arvien agrāk un agrāk?

Kāpēc no rītiem mostos arvien agrāk un agrāk?

ilse 2016. gada 11. maijā

Labdien!
mans jautājums: līdz šim vienmēr biju izteikta pūce, gāju gulēt vēlu un nekad nejutos pamodusies ātrāk kā pusdienlaikā...
Pēkšņi viss ir mainījies: lai gan gulēt joprojām eju vēlu, esmu sākusi mosties arvien agrāk un agrāk, iesākumā 8:30, tad jau 8:00, tagad jau 7:30.
Pamodusies jūtos labi un atpūtusies. Bet interesē, kāpēc celšanās sāk kļūt arvien agrāka? Ja pieceļos vēlāk, jūtos slikti, raudiens nāk.
Nekad tā ar mani nav gadījies.

Atbildes:

  • 2016. gada 5. maijā
    Labdien! Lai izvērtētu Jūsu veselības stāvokli, rekomendējam vērsties pie internista kādā no MFD Veselības grupas Veselības centriem. Centru darba laiki un adreses ir atrodamas www.mfd.lv. Konultācijas laikā ārsts atbildēs uz Jūsu jautājumiem, nozīmēs visus nepieciešamos diagnostiskos izmeklējumus, kā arī atkārtotas vizītes laikā izvērtēs izmeklējumu rezultātus un nepieciešamības gadījumā nozīmēs ārstēšanu."

    Violeta Hrikina-Seredenko MFD Veselības centra "Dziedniecība" vadītāja, MFD Veselības centrs "Pārdaugava"

  • 2016. gada 6. maijā
    Labdien! Katram cilvēkam ir savs bioritms. Arī ieradums celties konkrētā laikā nosaka to, cikos pamodīsies. Tāpat nozīme ir sezonai. Tumsa veicina melatonīna izdalīšanos un miegu. Gaismā gulēšana var būt apgrūtināta. Tomēr tas, ka pēkšņi viss ir mainījies itkā bez redzama iemesla, un tas, ka par to būtu jāraud, liek man domāt, ka kāds cēlonis izmaiņām ir. Iespējams, Jums ir kādas psiholoģiskas dabas problēmas - stress darbā, konfliktsituācija utt., kas varētu būt iemesls tam, ka pamostaties agri, tikko pirmais miegs izgulēts. Miega traucējumiem parasti pamatā ir psiholoģiskas dabas ķibeles.

    Dr. Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse

  • 2016. gada 11. maijā
    Labdien,

    Lai sniegtu detalizētu atbildi, nepieciešams vairāk informācijas par Jums un jūsu gulēšanas jeb miega režīmu. Vispārinātāka atbilde varētu būt šāda.
    Miegs mums absolūti nepieciešamas fizioloģisks process, kura laikā atpūtinām savu organismu gan fiziski, gan garīgi. Miegam jābūt pietiekami ilgam, pietiekami dziļam, nepārtrauktam. Miega ilgums nav gultā pavadītās stundas, miega ilgums ir laiks, kuru mēs esam cieši aizmiguši. Katram cilvēkam miega ilgums ir dažāds, bet parasti tas ir 6-7-8h (tas ir arī veselīgākais miega ilgums vairums cilvēku). Ja miegs sniedz atpūtu un dienā Jūs jūtaties labi, tad visticamāk ka ar miega ilgumu un kvalitāti viss ir kārtībā.
    Miega ilgumu regulē sabiedrība - mēs pielāgojamies sociālajām aktivitātēm (darba laiks, skolas sākums, dažādu iestāžu darba laiki utt.). Cilvēki tiešām dalās cīruļos un pūcēs,- kuriem darba produktivitāte ir augstāka attiecīgi no rīta vai vakarā (parasti cilvēki organizē savus darāmos darbus attiecībā no šiem tipiem, citādi, ja jums ir noteikts darba laiks, un, ja tie nesaskan, tad darba produktivitāte būs zemāka). Kā'dēļ mazinājies Jūsu pūces efekts, bez papildus informācijas, precīzi nevarēšu atbildēt.
    Miega kvalitāti var uzlabot, samazinot apkārtējos miegu traucējošos apstākļus, pārskatiet MIEGA HIGIĒNAS jautājumus (google.lv - atradīsies daudz ieteikumu ko darīt pirms miega un ko nedarīt).

    Jums ieteiktu gulēt noteiktu miega stundu skaitu (miega režīms - vienā laikā iet gulēt un vienā laikā celties, neatkarīgi no dienas. 7 līdz 8 h). Uzlabot miega kvalitāti, pārskatot Miega higiēnas jautājumus.
    Ja, uzlabojot miega higiēnu, nejūtaties izgulējusies vai šķiet, ka tomēr kaut kas nav kārtībā ar miega kvalitāti, iesaku vērsties pie miega speciālista.

    Dr. Jānis Labucis
    Miega Slimību centrs

    Dr. Jānis Labucis, "Miega slimību centrs", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.