medicine.lv skaitļos

Lietotāji online123
Aktīvie uzņēmumi12689
Nozares raksti11846
Ekspertu atbildes21477
Ko lietot pret paaugstinātu asinsspiedienu?

Ko lietot pret paaugstinātu asinsspiedienu?

Nita 2016. gada 17. martā

Labdien!

Vīram pastāvīgi ir paaugstināts augšējais asinsspiediens 140-160, ģimenes ārste izrakstīja lietot Amlessa, bet par cik instrukcijā rakstīts daudz to blakusparādību, tad vīrs iespītējies un negrib Amlessu lietot. Zinām, ka Sirds pilieni RFF arī samazina asinsspiedienu, bet jautājums tāds, vai var tos lietot, ja vīram pulss parasti ir pazemināts 54, vai pat dažreiz 51 sitieni minūtē. Vai šie pilieni ietekmē pulsa darbību un vai šos pilienus var tā regulāri lietot.

Vīram ir 61 gads un poliklīnikas apmeklējums viņā izraisa "baltā halāta sindromu":)). Tādos gadījumos spiediens uzlec pat līdz 200.

Domājam, ka tas paaugstinātais asinsspiediens varētu būt iedzimts, jo arī vīra mātei un tēvam asinsspiedieni ir bijuši paaugstināti. Jā un vēl tas, ka vīrs nemaz negrib ne dzirdēt par kaut kādiem izmeklējumiem, tāpēc meklēju palīdzību pie Jums par tiem pilieniem, varbūt varat ko citu vēl ieteikt.

Atbildes:

  • 2016. gada 18. martā
    Labdien!

    Normāls asinsspiediens cilvēkam bez kardiovaskulārā riska ( nav augsta holesterīna, nav diabēta, nav liekā svara utt.) miera stāvoklī ir 140/90 mmHg. Ja, mērot asinsspiedienu mājās 2 reizes dienā vienu nedēļu, asinsspiediena rādījumi svārstās virs šiem cipariem - cilvēkam ir arteriālā hipertenzija. Visbiežākais paaugstināta asinsspiediena iemesls, kam ir arī sava loma pārmantotībai ģimenē, ir tā saucamā esenciālā arteriālā hipertenzija.

    Ja asinsspiediens netiek ārstēts, ar laiku attīstās hroniska sirds mazspēja. Nemaz nerunājot par trombembolijas risku, kas var draudēt ar insultu. Kad sirds muskulis jau ir izmainīts, atpakaļceļa var nebūt. Daudz vieglāk un efektīgāk ir lietot asinsspiedienu pazeminošus medikamentus. Zāles, ko Jūsu ārsts ir izrakstījis ( Perindoprils) ir viens no mūsdienās plaši lietotajiem, pārbaudītiem medikamentiem. Lai arī visām zālēm, kas ir kārtīgi pārbaudītas, ir minēts arī iespējamo blakusparādību saraksts, kas ir pagarš, tikai pa retam šīs blaknes novērojam dzīvē. Klepus ir biežākā blakne un ja tāda rodās, ārsts nomainīs zāles uz citu medikamentu grupu, kurai šādas blakusparādības nav.

    Vilkābeles, piparmētru un balderiānu tinktūra nav piemērota arteriālās hipertenzjas ārstēšanai. Kā dabas produktam ar nomierinošu darbību, tam ir sava niša, bet Jūsu nav tas gadījms.

    Lūdzu, lietojiet medikamentu, ko ārsts ir nozīmējis un piekrītiet izmeklējumiem.

    Dr. Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.