medicine.lv skaitļos

Lietotāji online401
Aktīvie uzņēmumi12815
Nozares raksti1621
Ekspertu atbildes21477
Kādi faktori ietekmē permanentā grima toņa izmaiņas?

Kādi faktori ietekmē permanentā grima toņa izmaiņas?

Gita 2016. gada 5. janvārī

Labdien!

Vēlējos noskaidrot, kādi faktori ietekmē permanentā grima toņa izmaiņas, un cik liela nozīme ir tam, vai izmantotā krāsa satur dzelzs oksīdus?
Internetā atrodamā informācija ir pretrunīga, bet daudzos avotos lasīju, ka dzelzs oksīdus saturošās krāsas ar laiku ne tikai kļūst blāvākas, bet izteikti maina toni, (brūnie toņi kļūst sarkanīgi, melnie zilgani), salīdzinot ar šos oksīdus nesaturošām (vai vismaz mazāk saturošām) krāsām. Tomēr citos avotos tieši šīs krāsas slavētas kā stabilākas.
Kā tad īsti ir? Vai labāk izvēlēties meistaru, kas izmanto krāsas ar vai bez dzelzs oksīdiem?

Gaidīšu atbildi, paldies.

Atbildes:

  • 2016. gada 5. janvārī
    Labdien.
    Atbildot uz jūsu jautājumu, runa būs par pigmentiem, kuri domāti vairākkārt uzacīm.

    Visa izejviela pigmentiem dalās uz organisko ( nemetālu savienojumi ar skābekli, šī ir sintezēta laboratorijās krāsviela) un neorganisko ( dažādu metālu savienojumi ar skābekli, šī ir no minerālvielām dabūta pūderviela). Visi pasaules krāsu ražotāji izmanto tikai šīs divas izejvielas.

    Uzacu pigmentos VISI ražotāji lieto neorganiskas izejvielas, tajā starpā dzelzs oksīdus ( sarkanus, melnus, dzeltenus). To var izlasīt uz krāsu pudeles iepakojuma. Tagad ir ražotāji, kuri piedāvā uzacu krāsas ar samazināto sarkanas sastāvdaļas saturu, jo tā ir viena no stabilākajām un paliek ilgāk nekā visas pārejas brūnas krāsas sastāvdaļas ( vēl ir dzeltena un melna). Vēl ir ražotāji, kuri krāsu ražošanas procesā izmanto tehnoloģiju, kura ļauj neorganisko pigmentu sasmalcināt, padarīt par hidrofilisko (viegli savienojamu ar ūdeni) un padarīt to ieviešanu ādā daudz vieglāku. Bet vienalga uzacu pigmentu sastāvā bija un pagaidām būs metālu oksīdi.

    Bet galvenais, kas ietekme to, kā pigments izskatīsies pēc vairākiem gadiem, ir ieviešanas tehnoloģija - pareizs dziļums un blīvums! To labi kontrolē profesionālais speciālists.

    Modernā mikropigmentācijā uzacīm neturas vairāk par trīs gadiem (taukainas un jaunas ādas gadījumā vēl mazāk), tā pazūd ātrāk nekā varētu notikt nelabvelīgas krāsu izmaiņas. Izvēloties speciālistu, jāskatās uz to, vai viņš strādā vieglās ieēnošanas vai matiņu tehnikā un kādu "noturību" uzacīm viņš sola. Tās, kas turas 3-5-7 un vairāk gadus izskatīsies kā ar flomasteru iezīmētas un OBLIGĀTI UN VIENMĒR mainīs toni.

    Ļoti ceram, ka mūsu atbilde jums palīdzēja vairāk saprast šo grūto jautājumu. Parasti pigmentoloģija un koloristika aizņem vairākas dienas apmācību kursu laikā :)

    Mikropigmentācijas centrs PMC, "PMC", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.