medicine.lv skaitļos

Lietotāji online324
Aktīvie uzņēmumi12657
Nozares raksti11789
Ekspertu atbildes21477
Ja diagnoze būs uzstādīta kļūdaini, vai ārstus varēs saukt pie atbildības?

Ja diagnoze būs uzstādīta kļūdaini, vai ārstus varēs saukt pie atbildības?

Veronika Derbeņeva 2015. gada 14. decembrī

Labdien!

Kad gāju 1.-9. klasē, mani skolā kaitināja puikas, un bija tāda bērna domāšana - ja tev pasaka, piemēram, "Stulbene!", tu no tā "zīmoga" vari atbrīvoties, tikai apsaukājot pretī vai sadodot tam puikam. Bija dažādi gadījumi, kad kaut ko salauzu, kādu savainoju aizstāvoties. Mani neveda pie psihologa, neprasīja, kāpēc es tā uzvedos, vienkārši stāstīja vecākiem, cik es slikta, un viņi mmājās sodīja ar siksnu. Pēc tam uz internātu atbraucu stresaina, atkal kaut kas notika un bailēs atkal domāju, kas būs piektdien, pēc 2 nedēļām, kad atbrauks vecāki. Tā bija līdz 5. klasei, kad ar šaha figūriņām un šaha galdu klasesbiedram, kas nokaitināja, izraisīju smadzeņu satricinājumu. Viņu aizveda uz Vienības gatvi, bet mani uz bērnu Gaiļezera 7. (nervu) nodaļu. Lika dzert zāles (Buranilu, tad Depakinu), sakot, ka es esmu agresīva. Es negribēju, teicu, ka neesmu slima, taču ārsti lika.

Dakteris no bērnu slimnīcas sāka nākt uz mūsu skolu (Strazdumuižas internātvidusskolu) katru trešdienu, un pie viņa veda ne tikai palīgklašu bērnus, kam ir reāli traucējumi, bet arī parastos bērnus, ar kuriem nevarēja (vai necentās) tikt galā. Plašāk ir zināms gadījums ar meiteni Esteri, kura nogādāta slimnīcā ar zāļu pārdozēšanu.

Tagad esmu atkarīga no zālēm, un pamazām cenšos no šīs atkarības atbrīvoties. Ir grūtības aizmigt un dažreiz palieku dusmīga, bet to var izraudāt un ātri pāriet. Pierakstījos uz elektroencefologrāfiju, lai nu beidzot man pieaugušai pasaka - esmu slima vai nē. Ja neesmu, vai mani ārstējošos ārstus varēs kaut kā saukt pie atbildības par bērnu veselības bojāšanu skolā?

Atbildes:

  • 2015. gada 14. decembrī
    Labdien!
    Par bērna ārstēšanu vai neārstēšanu, vai attiecīgo audzināšanas metožu izmantošanu bez bērna vecāku ziņas lēmumi netiek pieņemti. Būtu labi, ja varētu šo bērnības posmu izrunāt ar vecākiem, kāds tad ir bijis viņu skatījums un viņu lēmumi attiecībā uz Jums. Ja Jūs vērtējat sevis ārstēšanu bērnības un pusaudžu gadu posmos kā neatbilstošu, tad jāmeklē arhīvā medicīniskā dokumentācija par tā laika periodu, jāizvērtē šī brīža stāvoklis, un tad varēs izdarīt secinājumus. Ja mērķis ir šobrīd justies labi, tad papildus medikamentiem vēlama arī psihoterapija.
    Ar cieņu,
    Dace Simsone, SIA "Neirožu klīnika" psihiatre

    Dace Simsone, SIA "Neirožu klīnika" psihiatrs, "Klīnika Dzintari", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.