Vai nav nepieciešama nopietnāka ārstēšana?
Aiva 2015. gada 20. novembrī
Labdien!
No 5-18.oktobrim izslimoju augšējo elpceļu vīrusu, iesnas, klepus temperatūra. Ārstēja ar Amoxil un tad ar Clacid. Šobrīd rit jau otrā nedēļa pēc antibiotiku kursa pabeigšanas, bet pa dienu visu laiku ir temperatūra 37.1-37.2, naktī nav.
Pirms paris dienām nodevu asins un urīna analīzes:
Hematokrīts-paaugstināts,
MCV-vid.Er.tilp.-paaugstināts,
MCHC vidējā HB konc.Er.-pazemināts,
Leikocīti paaugstināti.
Ārsts ieteica dzert Vivasol (homeopatiskos pilienus), bet nejūtu uzlabojumus. Vai nav nepieciešama nopietnāka ārstēšana?
Paldies jau iepriekš.
Atbildes:
-
2015. gada 29. oktobrī
Labdien, cik noprotams no lietotajiem medikamentiem, tika ārstēta bakteriāla infekcija. Sākotnēji saņēmāt penicilīna grupas antibiotikas, kas acīmredzot nepanāca uzlabošanos, tad terapija tika turpināta ar klaritromicīnu.
Nav īsti skaidrs, kur bija infekcija - plaušās, deguna blakusdobumos? Ja saglabājas slimības simptomi un subfebrila temperatūra, kas kombinējas ar paaugstinātu balto asins šūnu skaitu asinsanalīzeš, būtu jācenšas noskaidrot vai infekcijas perēklis gadījumā vēl nav saglabājies.
Varbūt nepieciešami rentgena izmeklējumi deguna blakusdobumiem un/vai krūšukurvim, ja ir simptomi, kas norāda uz iekaisumu. Subfebrilai temperatūrai var būt arī citi cēloņi.
Nereti bez īpašas klīnikas ar paaugstinātu temperatūru norit vīrusu infekcijas, piemēram, Epšteina Barra vīruss u.c. Šīm infekcijām plaša ārstēšana nav nepieciešama, bet, lai precizētu diagnozi, palīdzēs antivielu noteikšana asinīs, ja ārstam ir aizdomas.Dr. Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse
-
2015. gada 20. novembrī
Labdien.
Pēc pārslimotas infekcijas un antibiotiku lietošanas ļoti bieži temperatūra uzreiz nenoregulējās, un asins sastāvs uzreiz neuzlabojās. Tāpēc iesakām turpināt ārsta ieteikto terapiju un stiprināt imūnsistēmu. Ar cieņu.Inese Melne, "Rodain", SIA