Vai drīkstu vingrot, vai jādzer pretiekaisuma medikamenti?
SIndija 2015. gada 21. oktobrī
Labdien!
Ļoti vēlos uzzināt Jūsu viedokli! Esmu bijusi pie vairākiem speciālistiem, un viedokļi atšķirās - vai ir jādzer pretiekaisuma medikamenti un vai drīkst vingrot?
Datortomogrāfija uzrāda, ka mugurkaula jostas daļas fizioloģiskā lordoze iztaisnota, mugurkaula jostas daļas spondiloze pārsvarā ar izteiktu sponiloartrozi bez kanāla stenozes. Minimāla L3-4 lb pusē, L4-5 dorsāla L5-S1 asimetriska protūzija lb pusē.
Vēl arī locītavu izaugumi hipertrofēti un saubhondrāla slkeroze zarnu kaula pusē ar priekšējiem margināliem osteofītiem.
L1-2 līmenī nelielas subkortiālas deģeneratīvas cistas.
Vingroju regulāri, bet pirms mēneša sāka sāpēt dažādās vietās - muguras lejas daļā, gurnos, dažreiz kājā. Pirms tam bija arī diezgan lielas emocionālas problēmas.
Gribēju jautāt, vai man pašreiz pilnībā jābeidz vingrot un jādzer pretiekaisuma medikamenti?
Tagad eju uz masāžu un pierakstījos uz ultrasonogrāfijas un magnēta terapiju. Esmu apmulsusi, jo neiroloģijas, fizioterapeites un masieres-rehabilitoga viedokļi krasi atšķiras par to, ko pašlaik vajadzētu darīt!
Jāsaka, ka sāpes nav ļoti spēcīgas, bet dikomfortu rada.
Paldies par atbildi!
Atbildes:
-
2015. gada 21. oktobrī
Labdien!
Vingrošana ir galvenā konservatīvas muguras sāpju ārstēšanas sastāvdaļa. Tā jāturpina kā paasinājumā, tā remisijas fāzē, tomēr vingrojumu veidi un mērķi abos gadījumos atšķiras. Svarīgi sadarbībā ar fizioterapeitu paasinājuma fāzē saņemt kombinētu terapiju - vingrošanu, fizikālās terapijas procedūras, teipošanu, trakciju, masāžu un citas metodes, izvēloties individuāli piemērotāko taktiku.
Medikamentu izvēle ir neirologa ziņā. Parasti tos lieto sāpju, iekaisuma un tūskas samazināšanas nolūkos. Ilgstoša medikamentu lietošana bez fizioterapijas nav vēlama, jo medikamenti gan mazina simptomus, tomēr ar tiem nevar novērst muguras problēmu cēloņus.
Iesaku turpināt nodarbības ar fizioterapeitu, kuram uzticaties, cieši sadarbojoties un sniedzot atgriezenisko saikni par viņa piedāvāto vingrojumu un citu terapijas tehnoloģiju efektivitāti!Fizioterapeite Liene Cipule, "Klīnika DiaMed", SIA
-
2015. gada 22. oktobrī
Labdien!
Paldies par jautājumu. Ja sāpes ir akūtas (pēkšņas, spēcigas, asas), tad vingrot nedrīkst. Nevajadzētu veikt vingrojumus, kas provocē sāpes. Būtu ļoti lietderīgi, ja fizioterapeits novērtētu Jūsu esošo situāciju un izveidotu vingrojumu programmu esošai situācijai. Hronisku sāpju pacienti vingro, bet šiem pacientiem ir veikti iegurņa stabilitātes novērtēšanas testi, spēka testi u.c., lai atrastu problēmu, kā dēļ veidojas sāpes. Visa klīniskā atradne, ko esat veikusi(CT) ir viena no atradnes sastāvdaļām, bet fizioterapeits var novērtēt, kādēļ ķermenis šajā brīdī nespēj sadzīvot ar tām problēmām, kas mugurkaulā ir. Izmaiņas ir visiem mugurkaulā noteiktā vecuma periodā, bet jautājums ir, kā ķermenis ar to tiek galā un, kas var palīdzēt uzlabot esošo situāciju? Bet vingrot vajag ar jēgu- ko šie vingrojumi man uzlabos.
Ar cieņu, Arho Medicīnas serviss fizioterapeiti.
Tel. 66047155,67186055Marika Briede, fizioterapeits, "Arho medicīnas serviss", SIA
-
2015. gada 22. oktobrī
Labdien!
Ja ir sāpes, pretsāpju medikamentus drīkst lietot. Kustību ierobežojums nepieciešams īslaicīgi, ja ir locītavu iekaisuma pazīmes (tūska, apsārtums, lokāls karstums), vai ievērojami paaugstināti iekaisuma rādītāji klīniskajās analīzēs (pakonsultējaties pie ģimenes ārsta). Jūsu mugurkaula izmeklējumu dati pārliecinoši neliecina par akūtu saslimšanu, tāpēc vingrošana nav jāpārtrauc, bet vajadzētu konsultēties ar zinošu fizioterapeitu par vingrojumu izvēli (vai visi vingrojumi ir adekvāti Jūsu patreizējam stāvoklim un vai vingrojumi tiek izpildīti pareizi).
Bieži akūtu sāpju gadījumā tieši klasiskā masāža nav ieteicama (masāžu veidi gan ir dažādi).
Konkrētas ārstēšanas metodes ieteikt attālināti ir grūti, jo nav ziņu ne par Jūsu vecumu, ne par vispārējo veselības stāvokli.Ilze Bērziņa, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste, Reh. centrs "Līgatne", "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs