Nepanesu asinis. Vai ar to iespējams tikt galā?
Sandra 2015. gada 9. martā
Labdien!
Vēlos studēt par medicīnas māsu vai ārsta palīgu, bet nezinu, vai esmu piemērota šādam darbam. Iejūtības un žēlsirdības man pietiek, bet nepanesu skatu uz asinīm. Nav ne pretīgi, ne bail, vienkārši sākas ģīboņa pazīmes jau no paskatīšanās uz asiņojošu pirkstu. Agrāk, pirms bērnu piedzimšanas, tā nebija. Vai no tā ir iespējams atbrīvoties, vai arī jāaizmirst par medicīnas studijām?
Atbildes:
-
2015. gada 9. martā
Labdien!
Koncentrējieties vairāk uz mērķi - ko sevī piepildīsiet, kļūstot par medmāsu vai ārsta palīgu?
Ir daudz ārstniecības jomu, kur ar asinīm nav īpaši daudz darīšanu. Mācību procesā bieži "norūdās" gan ar nepatīkamiem asiņojošiem skatiem, gan sarežģītām situācijām, un ar laiku tas vairs nerada iekšēju stresu. Tomēr jāapzinās, ka medicīna ir darbs ar dzīvu cilvēku un dzīvā cilvēkā rit asinis, kuras bieži nākas redzēt. Ja morāli Jūs šāds darbs tomēr ļoti saista, tad ir jāiet uz savu mērķi.
Ar cieņu,Dace Simsone, SIA "Neirožu klīnika" psihiatrs, "Klīnika Dzintari", SIA
-
2015. gada 9. martā
Labdien!
Zinu ne vienu vien ārstu, kuri medicīnas studiju laikā ir ģībuši, bet tas nav traucējis viņiem kļūt par labiem ārstiem. Parasti reakcija uz asinīm vai citiem nepatīkamiem skatiem mazinās ar katru nākamo reizi, kad ar to jāsaskaras - ja vien esat optimistiski noskaņota ar to tikt galā un neuztverat to kā šķērsli studijām. Ja uzskatāt, ka Jūsu reakcija ir pārāk spēcīga, varu ieteikt apmeklēt psihoterapeitu, lai izprastu Jūsu reakcijas emocionālos iemeslus. Lai Jums veicas apgūt iecerēto profesiju!
Ar cieņu, ārste-psihoterapeite Žanete Sebre.Arste-psihoterapeite Žanete Sebre., Sebres Ž. ārsta psihoterapeita prakse