Kāpēc mani psiholoģiski terorizē?
PieaugusiMeitene 2014. gada 15. septembrī
Labdien!
Mani nomoka domas nevis par izskatu, bet apkārtējo reakciju uz to. Uzskatu, ka esmu skaista, bet citi apgalvo pilnīgi pretējo, ņirgājas par mani, kā arī nodara pāri, izvairās pieskarties, sabučoties utt. apgalvo ka esmu narcise un tā tālāk.
Brīžos, kad pasmaidu, vaigu kauli izskatās lieli. Man nav "iekrituši vaigi" kā citām sievietēm. Staigāju, iespējams, viena tāda uz planētas. Katrs satiktais pūš miglu acīs, mobingo un stāsta, ka esmu "Kombuļu Inese", lai gan nekādas līdzības ar viņu nesaskatu.
Mani neņem pat darbā nevis tāpēc, ka nav atbilstošas zināšanas, prasmes, bet gan izskata dēļ. Izturās ļauni vienīgi tāpēc, ka "seja nav sanākusi"? Kā ieteiktu rīkoties?
Atbildes:
-
2014. gada 8. septembrī
Labdien!
Grūti noticēt, ka visi šie fatālie secinājumi 100% atbilst realitātei. Noteikti nepieciešama psihoterapeitiskā palīdzība.
Gadās, ka dzīvē ir grūts periods - nepieņēma darbā, strīds ar draugu utt., tad secini, ka tas viss notiek tāpēc, ka ir "nepareiza seja". Tā tas noteikti nav!
Ar psihoterapeita palīdzību var mainīt šīs nepareizās pārliecības.dr. Gints Polis, "Consilium Medicum", SIA
-
2014. gada 8. septembrī
Labdien!
Nav iespējams kādam dot labu padomu, ja nav skaidra situācija, kurā šis cilvēks nokļuvis. Lai saprastu, kā rīkoties, vispirms jāsaprot, kas īsti notiek un ko Jūs vēlaties panākt ar savu rīcību. Es noteikti ieteiktu vizīti pie ārsta-psihoterapeita, kas palīdzētu labāk saprast Jūsu situāciju un Jūsu vajadzības. Tad arī būs skaidrāks kā rīkoties.ārste-psihoterapeite Žanete Sebre, Sebres Ž. ārsta psihoterapeita prakse
-
2014. gada 8. septembrī
Labrīt!
Paldies, par uzticēšanos - uzticat savas raizes. Diemžēl Jūsu rakstītajā ir par maz informācijas, lai objektīvi varētu izvērtēt citu cilvēku attieksmes pret Jums, atrast iespējamos cēloņus.
Citus cilvēkus mēs izmainīt nevaram. Vienīgais, ko varam darīt ir mainīt attieksmi pret šo cilvēku pausto reakciju, situāciju kopumā, kā arī censties mainīt savu uzvedību, ja tā veicina sabiedrības noliegumu.
Psihologa-psihoterapeita kabinetā ir iespējams kopīgi izvērtēt situāciju no vairākiem aspektiem. Viens no ieguvumiem būtu Jūsu pašas ieguldījums savas dzīves apstākļu uzlabošanā.
Bažas rada Jūsu strikti paustā pārliecība, ka esat skaista, kā arī sabiedrības paustais viedoklis, ka esat narcise. Iespējams, ka daļa sabiedrības attieksme veidojusies nevis Jūsu ārējā izskata dēļ, bet gan Jūsu izturēšanās dēļ. Varbūt, vēloties sevi pasargāt no jauniem pārdzīvojumiem, esat uzlikusi sev masku - esat ārēji auksta, paštaisna? Iespējams, ka tieši tā nav pieņemama apkārtējiem. Maskas mēs nēsājam, lai pasargātu sevi no sāpēm. Apkārtējie to var arī nesaprast.
Ja rodas iespēja, meklējiet palīdzību pie psihoterapeita. Kopīgi varēsiet dziļāk ielūkoties sevī, labāk izprast notiekošo un ar laiku mainīt arī dzīves situāciju.praktiskā psiholoģe, eksistenciālā psihoterapeite Evija Rozenlauka, Rozenlaukas E. psihologa-psihoterapeita prakse
-
2014. gada 11. septembrī
Labdien!
Jūsu problēma ir pārlieku atkarība un ietekmēšanās no citu viedokļa par sevi. Tas nozīmē, ka Jūsu pašvērtējums, lai arī spēj būt augsts, tomēr ir ļoti nestabils, tāpēc tik ļoti nomoka domas par apkārtējo reakciju. Te būtu ieteicams pastrādāt ar savu pašvērtējumu un arī prasmēm komunicēt, jo spriežot pēc Jūsu vēstules - Jums ir grūtības arī izprast citu attieksmi pret sevi. Tātad, būtu lietderīgi saņemt konsultācijas psihologa vai psihoterapeita.psiholoģe, Mg. Psych. hipnopsihoterapeite Elīna Jeļena Zariņa, "Klīnika Dzintari", SIA
-
2014. gada 15. septembrī
Labdien!
Balstoties uz Jūsu vēstulē rakstīto, izklausās, ka Jūsu domas par sevi atšķiras no citu viedokļa par Jums. Grūti atbildēt uz Jūsu jautājumu, kāpēc Jūs psiholoģiski terorizē, bet ja Jūs gribat sev uz to atbildēt, ieteiktu apmeklēt psiholoģisko vai psihoterapeitisko grupu, kur jūs varēsiet iegūt atbildes uz saviem jautājumiem no nepazīstamiem cilvēkiem, kuri ir atnākuši risināt savas grūtības un nav ieinteresēti ar nodomu izturēties slikti pret grupas biedriem. Saņemot atgrezinisko saiti, Jūs ieraudzīsiet sevi obejktīvākā gaismā.
Nesakritības viedokļos ar apkārtējiem Jūs varat izrunāt arī individuālās konsultācijas laikā pie psihoterapeita vai psihologa. Veiksmi!klīniskā psiholoģe, psihoterapeite Anita Čodere, tel. 27088877, "Veselības salons 888"