Kāpēc strauji palielinās svars?
iveta 2014. gada 16. jūlijā
Labdien!
Esmu 22 gadus jauna sieviete. Četrus gadus atpakaļ man piedzima meitiņa - pieņēmos svarā par 10 kg. Augums - 170 cm. Grūtniecības pēdējā mēnesī svēru 70 kg, savukārt pēc meitiņas dzimšanas svēru 65 kg. Atmetot smēķēšanu, pieņēmos svarā par 5 kg. Svars saglabājās 70 kg robežās līdz brīdim, kad mazajai palika gadiņš. Dzīvojot Anglijā, paliku stāvoklī. Pēc medikamentozā aborta veikšanas, piedāvāja rokā ielikt pretapaugļošanās implantu, kā dēļ strauji pieņēmos svarā - sasniedzu jau 90 kg atzīmi. Izņemot implantu, cerēju, ka kaut kas mainīsies. Šobrīd sveru 105 kg. Baidos, ka ķermeņa masa turpinās pieaugt. Drīz uzsprāgšu! Kāpēc palielinās svars? Kā to apturēt? Pie kādiem ārstiem griezties?
Atbildes:
-
2014. gada 16. jūlijā
Labdien!
Jebkura hormonālā pretapaugļošanās preparāta uzdevums ir apmānīt sievietes organismu, radot iespaidu, ka ir iestājusies grūtniecība un tad, protams, nav ovulācijas un grūtniecība neiestājas. Tiek uzskatīts, ka grūtniecības laikā sieviete, neapzinoties, ēd vairāk - tāds ir tas pusoficiālais uzskats. Vai tas tiešām tā ir, nezinu, bet, ja tas tā ir, tad ārsta uzdevums ir par to brīdināt pacienti.
Manuprāt, zinot Jūsu problēmas ar lieko svaru iepriekšējās grūtniecības laikā, Jums hormonālā kontracepcija neder un varēja svara pieaugumu paredzēt. Domāju, ka būs grūti atgūt formu, cerību maz. Mēģiniet turēties pretī nepareizas ēšanas kārdinājumiem!dr. Juris Vītols, "JV Klīnika", SIA
-
2014. gada 16. jūlijā
Labdien!
Jums jākonsultējas ar dietologu.ginekoloģe Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
-
2014. gada 17. jūlijā
Labdien!
Izklausās, ka dzīvē vienlaikus sakrituši dažādi notikumi - bērniņa piedzimšana, pārcelšanās, implanta ielikšana. Pat, ja viss nav noticis vienlaicīgi, visas šīs lietas var svaru ietekmēt. Iespējams, neizdosies atrast to īsto "vainīgo", tomēr svara problēma noteikti jārisina.
Pirmkārt, ieteiktu Jums doties pie ģimenes ārsta (Anglijā - GP) un jāveic vispārēja veselības pārbaude - jānosaka holesterīna līmenis asinīs, jāveic citas analīzes, jāpārliecinās, ka pamatā nav hormonālas dabas traucējumi (piemēram, vairogdziedzera problēmas). Ja atklājas kādas veselības problēmas, tad arī tālāk tiksiet nosūtīta pie speciālistiem, piemēram, endokrinologa.
Jebkurā situācijā, kad svars ir problēma, būtu jāpārskata uztura paradumi, reizēm pat, atsakoties tikai no dažiem produktiem, ir iespējams panākt svara samazināšanos. Šeit Jums var palīdzēt dietologs.
Fiziskās aktivitātes vismaz 3 reizes nedēļā vismaz 30 minūtes ir rekomendētais aktivitāšu ilgums, lai uzturētu sevi formā. Diemžēl nav iespējams sniegt Jums universālu risinājumu, tomēr ceru, ka pietiks spēka un apņēmības cīnīties ar svara pieaugumu. Veiksmi!ginekoloģe Lāsma Līdaka, "Alpino Pērle", SIA, Ārstu prakse