medicine.lv skaitļos

Lietotāji online265
Aktīvie uzņēmumi12689
Nozares raksti11846
Ekspertu atbildes21477
Ko darīt, ja pastāvīgi nomāc domas par nākotni, nevaru mierīgi gulēt un izjūtu stresu?

Ko darīt, ja pastāvīgi nomāc domas par nākotni, nevaru mierīgi gulēt un izjūtu stresu?

Kaspars 2014. gada 24. martā

Labdien!
Man ir 17 gadi un, manuprāt, man ir problēma. Nav vēlmes mācīties, nemitīgi nomāc domas par nākotni, tāpēc nevaru mierīgi gulēt un izjūtu iekšēju stresu. Varbūt izklausās dīvaini, bet uzskatu, ka man ir nepieciešama palīdzība. Vai varētu ieteikt man labu psihologu? Lūdzu, palīdziet!

Atbildes:

  • 2014. gada 24. martā
    Labdien!

    Saprotu, ka pašreizējais stāvoklis nav viegli paciešams. Taču labā ziņa ir tā, ka tas liecina par kaut ko pozitīvu - par Jūsu gatavību jaunai personiskai izaugsmei, no kuras izrietēs Jūsu nākotne.

    Bērnība ir beigusies! Lielas pārmaiņas dzīvē rada trauksmes izjūtu, no kuras gribas strauji atbrīvoties. Tomēr, STOP! Trauksme šajā situācijā ir lielisks signāls tam, ka vēlaties apzināti rīkoties ar savu pieauguša cilvēka brīvību, ka sasniegta gatavība atbildībai par savu dzīvi. Jūs esat izvēles priekšā. Tas, protams, notiek ik dienu, bet jo īpaši noteiktos cilvēka attīstības vecumposmos visa mūža garumā.

    Tikšanās laikā ar speciālistu Jūs precizēsiet, kas rada šaubas un bailes, problēmas, kas Jūs nomāc, kopīgi meklēsiet atbalsta punktu sevī, kas turpmāk palīdzēs izvēles ceļā... Pārskatīsiet savu dzīvi - nostādnes, vajadzības un vērtības. Jums vieglāk būs izvirzīt mērķus un pieņemt lēmumu. Kad tas būs pārvarēts, pārvarēta būs arī trauksme.

    Internetā ir iespējams atrast attiecīgo speciālistu. Ja jūtat, ka vēlaties strādāt ar savu personību, vērsieties pie psihoterapeita un rēķinieties ar vismaz pusgadu darbu. Ja vēlaties izprast savu situāciju - palīdzēs sarunas ar psihologu. Dažkārt psiholoģiska konsultēšana atklāj nepieciešamību pēc psihoterapijas.

    praktiksā psiholoģe, eksistenciālā psihoterapeite Evija Rozenlauka, Rozenlaukas E. psihologa-psihoterapeita prakse

  • 2014. gada 25. martā
    Labdien!
    Trauksmainas domas, miega traucējumi norāda uz to, ka jums ir kāds neatrisināts iekšējs konflikts. Palīdzības meklēšana pie psihoterapeita ir nevis dīvains, bet ļoti prātīgs lēmums. Iesaku izpētīt mājaslapu www.arstipsihoterapeti.lv, tur jūs varēsiet izvēlēties sev piemērotu psihoterapeitu.

    ārste-psihoterapeite Žanete Sebre, Sebres Ž. ārsta psihoterapeita prakse

  • 2014. gada 26. martā
    Labdien!
    Tas, ko Jūs rakstāt, neizklausās dīvaini, ja jūs nomāc drūmās domas, parādījusies trauksme un iekšējais nemiers, tad tiešām ir vērts aiziet uz konsultācijām pie psihologa. Ir jārēķinās ar to, ka ar vienu tikšanos diez vai pietiks, būs nepieciešamas vairākas konsultācijas, lai psihologs varētu jums palīdzēt. Psihologi ir dažādi un daudz kas ir atkarīgs no tā, vai jūs ar speciālistu atrodat kopējo valodu. Man pašai ir pieredze, strādājot ar trauksmes problēmām, bet jūs varat papētīt arī klīnisko psihologu mājas lapu, lai sameklētu speciālistu, kuram jūs uzticaties.

    klīniskā psiholoģe, psihoterapeite Anita Čodere, "Veselības salons 888"

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.