medicine.lv skaitļos

Lietotāji online501
Aktīvie uzņēmumi12815
Nozares raksti1619
Ekspertu atbildes21477
Ko darīt un kā panākt, lai gados jauns cilvēks apmeklē ārstu?

Ko darīt un kā panākt, lai gados jauns cilvēks apmeklē ārstu?

Māra 2013. gada 4. novembrī

Labdien!
Vai psihiatrijā ir metodes, kas palīdz šizofrēnijas slimniekam (diagnoze uzstādīta pēc slimnīcas) noprast, ka viņš ir slims - zāļu lietošana palīdzētu dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Ko darīt un kā panākt, lai gados jauns cilvēks apmeklē ārstu?

Atbildes:

  • 2013. gada 1. novembrī
    Labdien!
    Ārstu apmeklēšana, zāļu lietošana pēc izrakstīšanās no stacionāra ir aktuāls jautājums pacientiem ar psihiskiem traucējumiem. Nav īpašs, speciāls paņēmiens vai slepena metode, kas pārliecinātu cilvēku vērsties pie ārsta, lietot zāles, ārstēties. Tas ir komandas darbs, kurā ir iesaistīts ārsts, radinieki un pacients. Pacientu ir jāizglīto, jāskaidro, jāpārliecina par ārstēšanās nepieciešamību. Liela nozīme ir savstarpējām attiecībām, uzticēšanās pakāpei ārsta un pacienta starpā. Tas ir grūts un smags darbs, bet nedrīkst zaudēt cerību. Arī gadījumā, ja uzreiz nav vērojami panākumi. Jāturpina meklēt argumenti.

    Ingrīda Cera, Ceras I. prakse psihiatrijā, Ceras I. prakse psihiatrijā

  • 2013. gada 5. novembrī
    Labdien!
    Šizofrēnijas saslimšanas gadījumā labas remisijas priekšnoteikums ir medikamentu lietošana. Jāatzīst, ka, lai panāktu pacienta kritisku attieksmi pret savu saslimšanu un medikamentu lietošanu, ir grūti. Šeit varētu palīdzēt gan ārsta psihiatra konsultācijas, gan zinoša psihoterapeita, psihologa konsultācijas, gan arī tuvinieku viedoklis. Vienas receptes diemžēl nav.

    B. Brokāne - Čekstere, "Veselības salons 888", "Veselības salons 888"

  • 2013. gada 6. novembrī
    Labdien !
    Lai cilvēks kaut ko saprastu un savā labā darītu, ir ar viņu par to jārunā, vai jāatrod speciālists, kas to izskaidro, izglīto šo cilvēku - psihologs, psihoterapeits vai psihiatrs. Svarīgi saprast, ka tas nenotiks uzreiz pēc pirmās sarunas. Lai panāktu rezultātu ir jāpaiet laikam. Dažkārt, lietojot zāles kaut vai neilgu laiku, cilvēks sajūt uzlabojumu un tas papildus motivē izprast notiekošās slimības procesu, bet arī par to ar viņu ir jārunā, lai šo saikni uztvertu un varētu medikamenta lietošanu turpināt.

    Dace Simsone, "Neirožu klīnika", SIA, "Klīnika Dzintari", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.