medicine.lv skaitļos

Lietotāji online339
Aktīvie uzņēmumi12689
Nozares raksti11846
Ekspertu atbildes21477
Mokos ar bezmiegu jau kādu gadu. Ko man darīt?

Mokos ar bezmiegu jau kādu gadu. Ko man darīt?

Rita 2013. gada 22. oktobrī

Labdien!
Mokos ar bezmiegu jau kādu gadu. Man ir 47 g., sieviete. Vakarā eju gulēt ap plkst. 20:00. Kad, skatoties kādu raidījumu, jūtu, ka nāk miegs, taisās acis ciet, tad sāku domāt par darbu. Paliek karsti, sirds sāk sisties, sāku ātrāk elpot, dodos uz tualeti vairākas reizes. Ap plkst. 23:00 sajūta tāda, ka esmu mundruma pilna - varu kalnus gāzt. Palīdz iemigt zāles Somnol. Nākamajā dienā, neatkarīgi no tā, cik stundas ir gulēts, jūtos spēka pilna. Gandrīz aizmirstu, kas ir nogurums - no rīta bija grūti piecelties. Saprotu, ka kaut kas mani iztukšo, bet kur rodas enerģija, tās rezerves, nezinu. Kafiju lietoju ļoti mazā daudzumā. Darbs tirdzniecībā izraisa stresu. Miegā nekrācu. Ko man darīt?

Atbildes:

  • 2013. gada 22. oktobrī
    Labdien!
    Jūsu stāstītais norāda uz simptomiem, kas ir saistīti ar pastiprinātu trauksmi. Šajā gadījumā Jums var palīdzēt medikamenti, kas mazina trauksmi un uzlabo miegu, vai jādodas pie psihoterapeita, lai noskaidrotu Jūsu trauksmes iemeslus.

    Žanete Sebre, Sebres Ž. ārsta psihoterapeita prakse

  • 2013. gada 22. oktobrī
    Labdien!
    Šķiet, ka Jums nav iespējams atslābināties. Stress pastāvīgi dzen uz priekšu un liek rosīties. Kaut cik aizmirstaties vienīgi brīžos, kad skatieties kādu raidījumu. Tad domas uz brīdi pārslēdzas uz kaut ko citu, bet pēc kāda laika atgriežas un sākas panika - esat atļāvusies aizmirsties. Enerģija, domājams, ir tikai šķietama - organisms vienkārši vairs nevar pārstāt strādāt uz pilnu jaudu. Jūs pa nakti guļat ar "Somnola" palīdzību - iekrītat tādā kā mākslīgā miegā. Kas notiktu, ja Jūs nelietotu "Somnolu"? Noteikti ieteiktu Jums aiziet pie ārsta - psihoterapeita, lai noskaidrotu stresa cēloni, kāpēc jūtat tik lielu trauksmi, un rast citus iespējamos risinājumus - nelietojot zāles. "Somnols" nav risinājums, jo pamatproblēmu neatrisina. Turklāt tas rada atkarību.  

    Inita Goldšteina, Goldšteinas I. ārsta - psihoterapeita prakse, Goldšteinas I. ārsta - psihoterapeita prakse

  • 2013. gada 28. oktobrī
    Labdien!
    No Jūsu apraksta nepaliek skaidrs, kas Jūs uztrauc vairāk - miega traucējumi kā tādi vai arī, "kur rodas tās enerģijas rezerves". Ja vēlaties sevi labāk saprast un mēģināt ar laiku nonākt pie dabiska miega, es ieteiktu doties pie psihoterapeita. Par medikamentozo terapiju vajadzētu konsultēties pie psihiatra, jo pie miega līdzekļiem var pierast, turklāt, iespējams Jūsu gadījumā būtu vajadzīgs pievienot arī citus medikamentus.

    Ilze Treimane, "Neirožu klīnika", SIA, "Klīnika Dzintari", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.