Negaidītas lēkmes, sirdsklauves, nogurums - kāpēc un kā to risināt?
Irina 2013. gada 2. jūlijā
Labdien!
Interesējoties par veselības problēmu risinājumiem un iespējamajiem cēloņiem, atradu jautājumu Jūsu mājaslapā, kas gan publicēts sen, tomēr nolēmu atsaukties uz to izstāstīt savu bēdu. Links: <a href="http://medicine.lv/jautajumi/LVQA_142401" target="_blank">medicine.lv/jautajumi</a>
Man nesen tika veiktas analīzes (pilna asins aina un urīnanalīzes), tika konstatēts pazemināts hemoglobīna līmenis, ar ko iespējams varētu izskaidrot regulāru noguruma sajūtu. Tomēr lielāko satraukumu izraisa lēkmjveidīgie nogurumi, sirdsklauves, svīšana, galvas reibšana, kas uznāk negaidīti un ilgst 2 - 10min.
Jautājumā, uz kuru atsaucos, sieviete minēja, ka novērojusi to pēc bērna piedzimšanas, tomēr es sev šādas lēkmes esmu novērojusi jau kopš bērnības, toreiz tās bija pat vēl spilgtāk izteiktas, bet nepievērsu tām lielu nozīmi. Pašai šobrīd ir 22 gadi, bērnu vēl nav, tomēr domājot par nākotni un plānojot ģimenes pieaugumu, vēlētos tikt skaidrībā ar šo nepatīkamo veselības traucējumu parādību.
Kas man būtu jādara vai kādas pārbaudes jāveic?
Paldies!
Atbildes:
-
2013. gada 2. jūlijā
Labdien!
Pēc sūdzībām spriežot, visdrīzāk Jums ir veģetatīvā distonija. Ja izmeklējot veselību nav atrastas problēmas ar sirdi, pastiprināta vairogdziedzera funkcija (tireotoksikoze) un izteikta mazasinība, tad iespējams tā ir veģetatīvā distonija, tāpēc, lai par to pārliecinātos ir nepieciešams veikt izmeklēšanu, lai izslēgtu minētās veselības problēmas. Varam piedāvāt veikt diagnostiku mūsu medicīnas centrā noskaidrot sūdzību cēloņus un saprast vai ir reālas problēmas ar veselību vai tās ir tikai veģetatīvās nervu sistēmas izsauktas izjūtas.
Ar cieņu,
Veselības salons 888Veselības salons 888 , "Veselības salons 888"
-
2013. gada 8. jūlijā
Labdien!
Šajā gadījumā būtu svarīgi mazināt anēmiju jeb hemoglobīna zemo līmeni, lai tas stabilizētos ilgstošākā laika periodā. Tad jāpārskata dzīvesveids, miega un nomoda režīms, diēta, ēšanas režīms un kvalitāte. Protams, svarīga ir psihiskā un fiziskā stabilitāte. Ja lēkmes, par ko minat, ilgst jau kopš bērnības, tas droši vien liecina par emocionālu apkārtējās pasaules uztveri, nestabilu veģetatīvās nervu sistēmas regulāciju. Tomēr, vai tur ir nepieciešama medikamentoza iejaukšanās, var spriest tikai apmeklējot ārstu - psihiatru, psihoterapeitu.
Dace Simsone, psihiatrs, "Klīnika Dzintari", SIA