Kā cīnīties ar it kā uzmanības trūkumu attiecībās?
Dace 2013. gada 18. aprīlī
Labdien!
Kā cīnīties ar atkarību no attiecībām? Kamēr esmu viena jūtos pārliecināta, priecīga, optimistiska utt., tiklīdz esmu attiecībās - kļūstu greizsirdīga, kašķīga, untumaina, vēlos, lai viss notiek pēc mana prāta un gribu nedalītu uzmanību no partnera. Atkarīga tādā ziņā, ka visu laiku man ir nepieciešami dažādi apliecinājumi- ka ilgojas, mīl utt. Atšķirtība un sajūta, ka nepievērš pietiekami uzmanības rada bažas un dažādas slimīgas fantāzijas (protams, nepamatotas). Tas man traucē.
Paldies!
Atbildes:
-
2013. gada 28. martā
Labdien!
Ja atbildēt īsi - tad pacelt savu pašvērtējumu! Jūs neesat pārliecināta par sevi,s avu sievišķīgumu, par to, ka Jūs varētu mīlēt. Būtu ieteicams apmeklēt psihoterapeitu un kopā izstrādāt taktiku, kā Jums pārliecināties, ka esat tā vērta, lai Jūs mīlētu, bet vienlaicīgi saglabāt savu personību, savas intereses un pašcieņu!
Ingrīda Cera, ārste - psihiatre, Ceras I. prakse psihiatrijā
-
2013. gada 9. aprīlī
Labdien!
Ir ļoti daudz un dažādi veidi, kā strādāt ar pārspīlētu vajadzību pēc uzmanības, bet darbības veidi ir atkarīgi no tā, kāpēc tā notiek un no paša cilvēka personības īpatnībām. Tāpēc, Jums būtu ieteicams vērsties pie psihologa uz konsultāciju.
Ar cieņu
Klīniskā psiholoģe
Anita ČodereAnita Čodere, Klīniskā psiholoģe, "Veselības salons 888"
-
2013. gada 18. aprīlī
Labdien!
Jūs esat pamanījusi, ka Jūsu vajadzība pēc uzmanības apliecinājumiem ir sakāpināta. Ir labi, ka Jums ir šī spēja pavērot sevi no malas. Nākamais solis būtu saprast, no kurienes šāda īpatnība radusies. Vienkāršojot, protams, runa būtu par Jūsu iekšējo nedrošību, to, kā pati sevi vērtējat un redzat. Vai ticat, ka varat tikt mīlēta un patikt. Ja nē, tad svarīgi saprast, kā tas ir izveidojies. Ja ar pašanalīzi nepietiek, lai atbrīvotos no šīm ciešanām (kā tas bieži vien arī ir), palīdzēt var psihoterapija.
Ilze Treimane, psihiatrs, "Klīnika Dzintari", SIA