medicine.lv skaitļos

Lietotāji online299
Aktīvie uzņēmumi12689
Nozares raksti11846
Ekspertu atbildes21477
Kā atbrīvoties no liekā apmatojuma?

Kā atbrīvoties no liekā apmatojuma?

Gabriella 2013. gada 3. aprīlī

Labdien!

Man ir 18 gadi, bet ir lielas problēmas ar liekajiem matiņiem, kas ir tumši. Man tie ir virs virslūpas, uz vēdera - zem nabas, dažreiz arī uz zoda un kakla. Tas man rada ļoti lielus kompleksus. Kā ar to var cīnīties? Vai vienīgā iespēja no tiem atbrīvoties ir ar lāzerepilāciju vai fotoepilāciju, vai arī tas ir saistīts ar hormoniem - man organismā ir par daudz vīrišķo hormonu?

Paldies jau iepriekš!

Atbildes:

  • 2013. gada 2. aprīlī
    Labdien!

    Ja uz ķermeņa pastiprināti veidojas apmatojums, būtu jākonsultējas ar ginekologu (jāveic olnīcu ultrasonogrāfija un hormonālas analīzes) un ģimenes ārstu, lai veiktu izmeklējumus un izslēgtu iekšējo orgānu saslimšanas. Ja izmeklējumu rezultāti neuzrāda izmaiņas, tad atliek izvēlēties kādu no matiņu likvidēšanas metodēm. Skūšana ir visnesāpīgākā, taču līdzīgi kā vaksācijas gadījumā, matiņi ataug īsā laikā. Ja matiņi ir tumši un āda ir gaiša, tad ar lāzerepilācijas metodi ļoti veiksmīgi tiek atrisināta pastiprināta apmatojuma problēma. Matiņš tiek likvidēts un ilgstoši neataug. Lāzerepilāciju var veikt pie dermatologa klīnikā, pirms tam izrunājot nianses, kas ir būtiskas, uzsākot lāzerepilācijas kursu.

    Anna Bērziņa, dermatologs, "Lāzerplastikas klīnika", SIA

  • 2013. gada 2. aprīlī
    Labdien!

    Protams, efektīvākās lieko matiņu likvidēšanas metodes ir lāzer - un fotoepilācija. Taču ir arī elektroepilācija, vaksācija u.c. Tā kā Jūs jau norādījāt, ka vīrišķo hormonu ir par daudz, tad cīņa ar lieko apmatojumu var būt ilgstoša (visu metožu gadījumā). Varbūt ir vērts padomāt kopā ar ginekologu par hormonālo korekciju. Foto - un lāzerprocedūras ir veicamas rudens - ziemas sezonā.

    Ar cieņu,
    Inga Groskopa

    Inga Groskopa, ārste, "Panacea Pro", SIA

  • 2013. gada 2. aprīlī
    Labdien!

    Viens no apmatojuma likvidēsanas veidiem uz sejas ir elektrolīzes epilācija, kuru veic sākumā 3x mēnesī kādus 3 - 4 mēnešus ilgi, tad 2x mēnesī, tad 1x mēnesī. Gada laikā var likvidēt ap 80% liekā apmatojuma pie nosacījuma, ja tos nerausta ar parasto pinceti, nelieto šķērītes, lai nogrieztu lieko matu. Uz elektroepilācijas procedūru jānāk atkārtoti tad, kad liekais mats ir ataudzis un redzams virs epidermas kārtas tā, lai to varētu satvert ar elektropinceti un ar strāvas palīdzību sagraut mata sīpolu. Procedūra ir nedaudz sāpīga, bet efektīga. Pēc epilācijas epilējamajā zonā uzklāj serumu, kas aizkavē matu augšanu. Citu sejas krēmu vai pīūderkrēmu nav ieteicams lietot, lai nepastiprinātu matu ataugšanu.

    Largija Eriņa, Derma kosmētiķe, "Ārstnieciskās kosmētikas kabinets Derma", SIA

  • 2013. gada 3. aprīlī
    Labdien!

    Ja vīrišķie hormoni organismā ir par daudz, tad apmatojums ir saistīts ar tiem. Šī ir ļoti sarežģīta problēma, var būt varat pakonsultēties ar endokrinologu.

    Veselības salons 888 , "Veselības salons 888"

  • 2013. gada 3. aprīlī
    Labdien!

    Saprotu, ka esat sieviete. Sākumā jānoskaidro vai apmatojums ir normas robežās atbilstoši Jūsu dzimumam. To palīdzēs izdarīt ģimenes ārsts, ginekologs vai endokrinologs. Ja viss ir atbilstoši normai un tā ir tikai kosmētiska problēma, derēs visi Jūsu minētie pasākumi. Varat vērsties kosmētiskajā kabinetā vai arī doties pie dermatologa.

    Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.