medicine.lv skaitļos

Lietotāji online320
Aktīvie uzņēmumi12659
Nozares raksti11791
Ekspertu atbildes21477
Ko darīt, ja bērns ir ļoti emocionāls un histērisks?

Ko darīt, ja bērns ir ļoti emocionāls un histērisks?

Jana 2013. gada 13. februāri

Labdien!

Vēlos lūgt padomu, ko darīt, ja mans bērns ir ļoti emocionāls un histērisks, nepacietīgs un tajā pašā laikā regulē un komandē mani! Ja nepakļaujos un nedaro, ko bērns vēlas, seko liela histērija. Dažreiz pat ne no kā, kaut ko ieņem savā galviņā un sāk raudāt un no psihošanas nervi niez. Bērns sāk tēlot, ka nevar paiet, tad lien uz celiem vai rokas nav un nevar neko panemt. Esmu nogurusi un nezinu, ko darīt, kā bērnam palīdzēt. Viņa tiaki raud un čīkst, bet nemaz nav dzīvespriecīga, bērns arī ļoti daudz slimo.

Paldies!

Atbildes:

  • 2013. gada 14. februāri
    Labdien!

    Jums noteikti jākonsultējas ar ārstu - psihoterapeitu. Nepieciešams uz brīdi attālināties no spriedzes pilnajām attiecībām un paskatīties uz tām no malas. Kādās situācijās tieši Jūs zaudējat savaldību un ko Jums ir grūti izturēt? Vai tas notiek, kad no rīta steidzaties uz darbu un Jums vēl jāpaspēj piecelt un saģērbt gulēt gribošu bērnu vai vakarā, kad esat nogurusi, bet mazajam gribas 5 vakara pasakas? Vai jebkurš sīkums jebkurā brīdī var likt Jums eksplodēt? Tā noteikti ir gadījies jebkurai mammai. Varbūt Jūsu bērnam nekas nekaiš un Jūsu uztraukumu īstais iemesls ir pavisam citur, taču emocijas izlaužas tieši attiecībās ar bērnu. Tas var notikt pat Jums nemanot - varbūt tikai balss tonis ir drusku izmainījies vai mīmika, taču bērns to visu uztver un viņu tas satrauc, viņš nezin, kā izturēties. Lai bērns nomierinātos un nebūtu tik histērisks, kā Jūs rakstāt, viņam nepieciešams, lai viņš justos droši - ka ar mammu viss ir labi, ka viņa ir mierīga. Tas ir ļoti labi, ka Jūs rakstāt un interesējieties, tas parāda, ka esat rūpīga un laba mamma.  Varbūt Jums noderētu paskatīties raidījumus "Aukle steidzas palīgā!" (tie ir krievu valodā un ielādējami internetā), taču noteikti arī jāaiziet pie ārsta - psihoterapeita.

    Lai Jums izdodas!

    Inita Goldšteina, Goldšteinas I. ārsta - psihoterapeita prakse

  • 2013. gada 14. februāri
    Labdien!

    Padoms vienā vārdā - būt spēcīgai savās prasībās, vai nostājā. Ja šodien drīkst, bet rīt nedrīkst, tad bērns cenšas panākt to, ko grib. Bērns raud, kliedz, krīt uz grīdas, Jums žēl bērnu, vai kauns par sevi un viņu, ja tas notiek publiskā vietā, un Jūs piekāpjaties un bērns panācis to, ko gribēja. Slikti tas, kādā veidā viņš to panācis. Tas "mehānisms" nostiprinās bērna uztverē un tālāk viņš kliegs, kamēr Jūs neizdarīsiet, kā viņš grib. Pāc manām domām, būtu labi aiziet ar bērnu uz konsultāciju pie psihologa. Ir arī bērnu psihoterapeiti, ir speciāli spēļu terapijas veidi, kuri noņem bērniem spriedzi un māca viņu regulēt impulsus, piemeram, smilšu terapija, zīmešana ar rociņām un citi varianti.

    Ingrīda Cera, Ceras I. prakse psihiatrijā

  • 2013. gada 14. februāri
    Labdien!

    Vislabākais, ko Jums ieteikt ir - konsultēties ar psihologu un visticamāk tā nebūs viena konsultācija, jo te ir svarīgi gan atrast un novērst cēloņus, gan koriģēt bērna uzvedību, gan sniegt atbalstu, pirmkār, Jums pašai.
    Lai gan neesat norādījusi bērna vecumu, pieņemu, ka viņa ir pirmsskolnieks. Te Jums kā māmiņai ir būtiski apzināties, ka ir divi galvenie resursi, ko Jūs viņai varat nodrošināt. Tā ir mīlestība un drošības sajūta. Bērns jūtās droši, ja viņam tiek skaidri noteiktas robežas, kārtība, tas nozīmē, ka vecāki ir konsekventi savās prasībās un tur solījumus, arī par ļoti mazām lietām. Tas bērnam ļauj uzticēties savam vecākam, justies drošībā un arvien vieglāk komunicēt, tātad tikt galā ar saviem dažādiem stāvokļiem.
    Viņa nav dzīvespriecīga un daudz slimo - tas tomēr vedina meklēt cēloņus ģimenes situācijā. Te varētu uzdot jautājumus: Kādas ir vecāku savstarpējās attiecības? Vai Jums kā mātei ir pietiekošs atbalsts no vīra, no Jūsu pašas vecākiem u.tml.? Kaprīzes, uzmanības pievēršana ir valoda, kādā mazs bērns runā, taču runa bieži vien ir par ko citu būtiskāku - nevis par lelli veikala skatlogā. Viņa ir bērns un šobrīd "pārtiek" vai iztiek no tā, ko Jūs spējat sniegt. Es te uzsveru psiholoģisko saturu. Dažreiz gadās, ka arī vismīlošākā māmiņa pati ir zināmā "badā", un tad viņai priekš bērna ir tikai tas, kas ir. Es vedinu Jūs padomāt par to, kā jūtaties pati.
    Laimīgi un veseli bērni biežāk ir laimīgiem un veseliem vecākiem.
    Lai veicas!

    Elīna Jeļena Zariņa , klīniskā psiholoģe, Hipnopsihoterapeite, "Klīnika Dzintari", SIA

  • 2013. gada 14. februāri
    Labdien!

    Vēlams konsultēties ar visu ģimeni pie psihoterapeita - dr.Valdemāra Švarca - veselības namā - 5 - RSU Psihoterapijas katedrā. Tas jārisina kompleksi.

    Inese Bārbale, "Harmonija Plus", SIA

  • 2013. gada 20. februāri
    Labdien!

    Iesaku Jums atnākt uz konsultāciju pie klīniskā psihologa vai psihoterapeita, jo ir svarīgi saprast Jūsu bērna histēriskās uzvedības iemeslus. No Jūsu vēstules nav iespējams tos saprast. Konsultāciju laikā Jūs kopā ar psihologu/ psihoterapeitu varētu izstrādāt savas uzvedības līniju, kā rīkoties šādās situācijas, kā arī saprast, ko Jūs varētu darīt bērna emocionālā stāvokļa uzlabošanai. Ja ir iespējams, būtu vēlams, lai psihologa konsultācijas varētu apmeklēt gan Jūs, gan Jūsu bērns.

    Lai veicas!
    Ar cieņu,
    Veselības salona 888 klīniskā psiholoģe, Anita Čodere.

    Anita Čodere, klīniskā psiholoģe, "Veselības salons 888"

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.