medicine.lv skaitļos

Lietotāji online103
Aktīvie uzņēmumi12656
Nozares raksti11789
Ekspertu atbildes21477
Kā rīkoties un pie kāda ārsta doties, lai es sakārtotu savus ēšanas traucējumu?

Kā rīkoties un pie kāda ārsta doties, lai es sakārtotu savus ēšanas traucējumu?

Anna 2013. gada 4. februāri

Labdien!

Vēlējos uzzināt, kur un kas var diagnosticēt ēšanas traucējumus, t.i. anoreksiju, bulīmju. Ka arī vēlējos uzzināt, vai Latijā pie ēšanas traucējumiem tiek pieskaitīts arī EDNOS (Eating disorder not otherwise specified)?
Man ir 17 gadi un pēdējā pusgada laikā es esmu "nogājusi no ceļa" ar saviem ēšanas paradumiem kā arī sāku ieslīgt depresijā. Man nav pazemināts svars un es neizskatos pēc meitenes, kurai varētu būt šādas problēmas, bet to, ka bendēju savu ķermeni, es apzinos, tādēļ vēlējos noskaidrot kāda varētu būt vajadzīgā ārstēšana.
Liels paldies.

Atbildes:

  • 2013. gada 31. janvārī
    Labdien!

    Ar Jūsu problāmām būtu labi griezties pie psihoterapeita. Ēšanas traucējumi varētu būt, kā atsevišķa diagnoze, tomēr labāk apspriesties ar ārstu, kā arī kopīgi izveidot ārstēšanas taktiku.

    Ingrīda Cera, ārste-psihiatre, Ceras I. prakse psihiatrijā

  • 2013. gada 31. janvārī
    Labdien!

    Lai izlemtu, vai Jūsu gadījumā pietiktu ar psihoterapeitisku ārstēšanu (sarunām), vai arī papildus vajadzīgi medikamenti, ieteiktu Jums griezties pie psihiatra - psihoterapeita vai jebkura ārsta - psihoterapeita. Precizēt ārstēšanas plānu var klātienē, ar Jums parunājot.
    Jā, Latvijā ir arī tāda diagnoze kā "neprecizēti ēšanas traucējumi". Cik noprotu Jūsu jautājums nāk no novērojuma, ka neatbilstat "tipiskai" anoreksijas vai bulīmijas gaitai. Tā var būt. Manuprāt nav tik svarīgi, tieši kāda diagnožu kategorija tiek ierakstīta Jūsu medicīniskajā kartītē, bet gan saprast Jūsu grūtību iemeslus un būtību, ko ir iespēja noskaidrot psihoterapijas gaitā.
    Vēlot Jums izdošanos, ar cieņu

    Ilze Treimane, psihiatrs, "Klīnika Dzintari", SIA

  • 2013. gada 31. janvārī
    Labdien!

    Šajā gadījumā noteikti ir nepieciešama dietologa vai uztura speciālista konsultācija, kuras laikā speciālists izvērtēs ēšanas paradumus, ēdienkarti, un ieteiks, kā rīkoties tālāk. Minētās saslimšanas ir komplicētas, un pašam ar tām tikt galā ir praktiski neiespējami.

    Ar cieņu,
    Veselības salona 888, Uztura speciāliste Alise Kindzule

    Alise Kindzule, Uztura speciāliste, "Veselības salons 888"

  • 2013. gada 1. februāri
    Labdien!

    Anoreksija un bulīmija ir psihiskas saslimšanas, kurām kā rezultāts ir fiziskas ķermeņa izmaiņas, kas saistītas ar nepareizu pārtikas uzņemšanu. Var sākt ar ģimenes ārsta vizīti. Pēc sarunas un Jūsu apskates ārstam būs skaidrs vai ir nepieciešams speciālists vai var tikt galā ar dzīvesveida un ēšanas paradumu korekciju. Nopietnu anoreksiju un bulīmiju ārstē ar antidepresantu palīdzību kā arī ar psihiatra/ psihoterapeita palīdzību.
    Speciālas klīnikas, lai uzstādītu diagnozi nav, to veic vispārējās prakses ārsti un psihiatri. Varat griezties pēc padoma un konkrētiem ieteikumiem arī pie dietologa.

    Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.