Bērnam asiņo deguns, nekas nelīdz, ko darīt?
Līga 2013. gada 16. janvārī
Labdien!
Dēlam ir 13 gadi. Viņam bieži ir deguna asiņošana jau no mazotnes, esam bijuši pie ārsta - piededzināti asinsvadi, taču problēma paliek. Ģimenes ārsts atbild, ka iedzimtu kaiti nevar nekādi ietekmēt, esot jāiemācās sadzīvot. Asiņošana sākas reizēm pie slodzes, bet reizēm mierīgi sēžot. Vēlējos pierakstīties Bērnu klīniskā universitātes slimnīcā uz konsultāciju pie hematologa, taču tur pieraksts uz maiju, jūniju. Varbūt tomēr var kaut ko darīt?
Atbildes:
-
2013. gada 17. janvārī
Labdien!
Līdz brīdim, kamēr nokļūsiet pie ārsta, varam ieteikt padzert A un C vitamīnu saturošus vitamīnus "ASKORUTINS", lai stiprinātu deguna asinsvadu sieniņas.Veselības salons 888 , "Veselības salons 888"
-
2013. gada 17. janvārī
Labdien!
Var atkārtoti piededzināt asinsvadus. Gadās, ka šo procedūru jāatkārto. Jābūt novērošanā pie Lora. Jālieto "Askorutīnu" (vismaz 1 mēnesi), lai stiprināt asinsvadus.
Irēna Paturska, ģimenes ārste, "Paturskas I. ģimenes veselības centrs", SIA
-
2013. gada 21. janvārī
Labdien!
Vēlama pilna LOR speciālista diagnostika - klīnikā "HEADLINE". Ja LOR patoloģijas nebūs, tad pārbaudīt sirds - asinvadu sistēmu.Inese Bārbale - augstākā kvalifikācija ģimenes medicīnā., "Harmonija Plus", SIA
-
2013. gada 22. janvārī
Labdien!
Ir daudz iemeslu, kāpēc varētu asiņot deguns. Ja asiņošana parasti ir ziemā, kad telpās gaiss ir sauss, būtu jāmitrina deguna gļotāda ar aptiekās nopērkamām deguna eļļām, var periodiski lietot askorutīnu un C vitamīnu, lai stiprinātu asinsvadus. Piededzināšanas ir divu veidu, ja veikta tikai ar zālēm, var vēl mēģināt elektrisku piededzināšanu. Parastas analīzes, kuras var nodot līdz hematologa apmeklējumam, ir pilna asins aina un asins koagulācijas rādītāji (APTL,INR).
Kad sākas asiņošana, lai to apturētu, obligāti ir jāsaspiež abas nāsis (cik vien tālu var saspiest uz augšu līdz deguna kaulam) un turēt 5 - 10 minūtes.Ligita Kupica, Otolaringologs, "Loradent", SIA