Ar kāda ārsta vizīti jāsāk, lai atkal izietu pārbaudes?
Aija 2013. gada 17. janvārī
Labdien!
Pirms daudziem gadiem ļoti sāpēja mugura jostas daļā, tiku nosūtīta uz muguras rentgenu un ja pareizi atceros, tika konstatēta diska trūce. Tā kā dzīvoju laukos, tad nebija iespējas izbraukāt uz procedūrām un pamazām sāpēs mazinājās. Pirms gada sāpēs atkal saasinājās un nu jau sāpēja ne tikai jostas daļā, bet arī plecu daļā.
Tiku nosūtīta uz mugurkaula un krūšu skriemeļu rentgenogrāfiju, kur slēdzienā bija :"Apraksts: Krūšu daļas hiperkifoze, skolioze. Th 6-7-8 ķīļveida deformācija, šaurākas Th5-6-7-8-9 starpskriemeļu spraugas, sīki sānu spondilofīti šai līmenī. Secinājumi: Jostas daļas spondiloze uz pārslimotas juvenilās kifozes fona."
Biju uz masāžas kursu, sāpes mazliet mazinājās. Gaidīju rindu pie fizioterapeita, uz ārstniecisko vingrošanu. Diemžēl arī pēc pusgada rinda nebija pienākusi, mainīju dzīvesvietu un tā tas viss arī palika. Sakarā ar to, mainījās arī ģimenes ārsts.
Šobrīd vēlētos uzzināt - ko darīt? Vai ir vajadzīgs atkal iet pie ģimenes ārsta un veikt visus izmeklējumus, vai pietiek ar fizioterapeita konsultāciju? Un vai es drīkstu apmeklēt trenažieru zāli, aerobiku? Man ir paliels liekais ķermeņa svars, tāpēc vēlētos sākt nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Bet ko drīkst un ko nē?
Paldies, ceru, ka varēsiet man atbildēt!
Atbildes:
-
2013. gada 15. janvārī
Labdien!
Griezieties pie sava ģimenes ārsta, kurš nozīmēs visus nepieciešamos izmeklējumus un atbildēs uz Jūsu uzdotajiem jautājumiem.Veselības salons 888 , "Veselības salons 888"
-
2013. gada 16. janvārī
Labdien!
Jābūt kompleksai pieejai mugurkaula problēmas risināšanai.
Tas ir ģimenes ārsta, fizioterapeita, rehabilitologa, neirologa un masiera kopīgais darbs.
Atkārtoti izmeklēties nav nepieciešams. Jums jāsastāda rehabilitācijas programmu, kurā ietilpst ārstnieciska vingrošana, masāžas, fizioterapija, medikamenti (ja ir nepieciešams0, vitamīni. Programmu var sastādīt rehabelitologs vai fizioterapeits.
No sporta aktivitātēm mugurai veselīga ir peldēšana, nūjošana (staigāšana ar nūjām vai tapāt), ārstnieciska vingrošana. No fitnesa veidiem, vārat izvēlēties pilates (stiepšana), jogu, cigun. Trenažieru zāli var apmeklēt, bet uzmanīgi, trenera pavadībā.
Irēna Paturska, ģimenes ārste, "Paturskas I. ģimenes veselības centrs", SIA
-
2013. gada 17. janvārī
Labdien!
Jūsu mugurai ir spondoloze, kas ir deģeneratīvas izmaiņas mugurkaula skriemeļos un arī starp tiem esošajos starpskriemeļu diskos. Turklāt Jums ir arī iedzimtas muguras deformācijas, kas situāciju pasliktina. Nav zāļu, ar ko šīs izmaiņas novērst vai izārstēt, bet ir iespējams ar vingrojumiem nostiprināt ap mugurkaula skriemeļiem esošo muskulatūru tā, lai katrs neveiklāks ķermeņa pagrieziens neradītu jaunu sāpju epizodi.
Fizioterapeits būtu ļoti vēlams, lai uzsāktu pareizi vingrot nenodarot skādi. Ja vēlaties kaut ko uzsākt pirms pienāk rinda pie speciālista, tad varētu būt laba ūdens aerobika, īpaši ja Jums ir liekais svars. Tāpat varat sākt ikdienas pastaigas vai lietot velotrenažieri sākotnēji ne ilgāk kā 20 - 30 minūtes dienā. Pēc tam veltiet laiku muskulatūras atslābināšanai, locītavu lēnai izrotēšanai un muskuļu pastiepšanai. Procesam jābūt patīkamam un nav jārada sāpes. Vēl iesaku nodarboties ar nūjošanu. Tulīt mesties aerobikas nodarbībās vai svaru zālē nav prātīgi.Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse