medicine.lv skaitļos

Lietotāji online44
Aktīvie uzņēmumi12656
Nozares raksti11789
Ekspertu atbildes21477
Vai medikamentozā ārstēšana ar "Betamaks" ir vienīgais iespējamais ārstēšanas veids?

Vai medikamentozā ārstēšana ar "Betamaks" ir vienīgais iespējamais ārstēšanas veids?

Sarmīte 2012. gada 27. decembrī

Labdien!

Manam dēlam ir 13 gadi un viņam ir uzvedības traucējumi. Ar viņu strādā psihologs, tikko bijām arī pie neirologa. Vēlos zināt Jūsu viedokli par medikamentu "Betamaks", vai medikamentozā ārstēšana ir vienīgais iespējamais arstniecības veids?

Paldies!

Atbildes:

  • 2012. gada 28. decembrī
    Labdien!

    Betamaks ir sen zināms un, bez šaubām, labs preparāts, bet, protams, nav vienīgais. No medikamentiem var piemeklēt arī kaut ko jaunāku, labāk pie psihiatra, jo psihiatriem ir lielāka pieredze ārstēt uzvedības traucējumus. Psihoterapija arī palīdz, labāk kombinēt medikamentozu ārstēšanu un psihoterapiju. Bērniem labi palīdz smilšu terapija, tas ir viens no piemēriem, ir arī citas metodes.

    Ingrīda Cera, Ceras I. prakse psihiatrijā

  • 2012. gada 28. decembrī
    Labdien!

    Ir daudz veidu medikamentu, Betamax nav vienīgais, un arī nav vienīgais iespējamais ārstēšanas veids. Bet interneta vidē šo jautājumu iztirzāt ir ļoti sarežģīti un nelietderīgi. Te jāņem vērā vairāki apstākļi, nevis tikai vārdu salikums "uzvedības traucējumi" . Ja neapmierina ārstēšana, tad jāvēršas tiešā veidā pie cita ārsta-psihiatra un paralēli jāturpina darbs ar psihologu. Tikai komandā vienoti- psihologs, psihiatrs ar adekvāti nozīmētu terapiju medikamentu ziņā, varbūt neirologs, ja tas nepieciešams un pats jaunietis un viņa vecāki spēj nonākt pie vienota mērķa. Te jāņem vērā , ka visām šajā komandā iesaistītajām personām jāizprot sava loma, jābūt pilnībā informētiem par situāciju un jāizprot terapijas nozīmeun tās mērķi ( tas attiecas gan uz medikamentiem, gan arī uz nemedikamentozo terapiju).
    Ar cieņu

    Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA

  • 2012. gada 28. decembrī
    Labdien!

    Medikamentozā ārstēšana nav vienīgais ārstēšanas veids. Drīzāk tā ir kā papildus terapija. Pamatā būtu vajadzīga psihoterapija, tādēļ ieteiktu Jums aiziet pie ārsta psihoterapeita. 

    Inita Goldšteina, Goldšteinas I. ārsta - psihoterapeita prakse

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.