medicine.lv skaitļos

Lietotāji online270
Aktīvie uzņēmumi12657
Nozares raksti11789
Ekspertu atbildes21477
Kā tikt vaļā no psihiski nelīdzsvarota cilvēka, kurš traucē dienas ritmam?

Kā tikt vaļā no psihiski nelīdzsvarota cilvēka, kurš traucē dienas ritmam?

marta 2012. gada 23. decembrī

Sveicināti!

Sāku satikties ar cilvēku. Pēc nepilnas nedēļas sapratu, ka nav kaut kas ar viņu kārtībā, centos pieklājīgi atstāt, bet tad sākās vajāšanas sindroms. Kas izpaužas draudos- morālos, un mutiski fiziskos, gan man, gan meitai. Nedod mieru nemaz. Persona ārstējas šobrīd pie psihiatra (kārtējā kā atklājas) zāles dzer, bet rezultāts pasliktinās, sākusies agresija, runājot, neviena nedzirdēšana - nepārtraukta runāšanas sindroms, ne vārdu nevar pārtraukt, un ķermeniski tiešām - narkotiku acis, ar neapzinātu spēku. Izseko mani visur, kur eju.
Pēdējā reizē draudēju pat ar policiju, ja vēl pirkstu piedurs un vajās. Cik tālu aiziet vajāšanas mānija, kur ziņot par šādas personas esamību. Un vai persona, kas uzvedas un ārstējas šādi, var vadīt auto - lietojot zāles un bieži vēl alkaholu?

Atbildes:

  • 2012. gada 27. decembrī
    Labdien!

    Par personām, kas reāli apdraud Jūsu un Jūsu bērna mieru, veselību vai dzīvību, jāziņo policijai un vēlams rakstiski. Šodien tas ir vienīgais veids, kā risināt Jūsu problēmu.

    Ingrīda Cera, ārste psihiatre, Ceras I. prakse psihiatrijā

  • 2012. gada 28. decembrī
    Labdien!

    Domāju, ka šādos gadījumos vajag zvanīt uz policiju vai ātrajai palīdzībai, kur ir speciālas brigādes ar psihiatru. 

    Inita Goldšteina, Goldšteinas I. ārsta - psihoterapeita prakse

  • 2012. gada 28. decembrī
    Labdien!

    Ja šis cilvēks Jums izsaka draudus un izturas neadekvāti, kā aprakstījāt, Jūs varat izsaukt ātro medicīnisko palīdzību un policiju, kuri tad uz vietas izvērtēs, vai konkrētais cilvēks ir stacionējams akūtajā psihiatriskajā nodaļā. Protams, ka Jūsu aprakstītajā stāvoklī cilvēkam nevajadzētu sēsties pie stūres. Policija drīkst pieprasīt psihiatram (šoferu komisijai) veikt vai nu pirmreizēju vai atkārtotu pacienta autovadīšanas tiesību izvērtējumu.
    Ar cieņu

    Ilze Treimane, psihiatrs, "Klīnika Dzintari", SIA

  • 2013. gada 15. janvārī
    Labdien!

    Vienīgā iespēja šādas situācijas gadījumā ir rakstīt iesniegumu policijā. Ja cilvēks ir agresīvs vai kā citādi apdraud sevi vai apkārtējos, jāzvana policijai un/ vai ātrajai palīdzībai, tad šāda persona var tikt stacionēta pret savu gribu psihiatriskajā slimnīcā. Par sadzīves ierobežojumiem personai ar psihiskiem traucējumiem, kā piemēram, vadīt automašīnu, lemj ārstu komisija. Alkohola, narkotisko vielu reibumā pārvietoties ar transporta līdzekli ir aizliegts ar likumu.

    Ar cieņu,
    Veselības salona 888 ārste-psihiatre, Baiba Brokāne-Čekstere

    Baiba Brokāne-Čekstere, ārste-psihiatre, "Veselības salons 888"

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.