medicine.lv skaitļos

Lietotāji online296
Aktīvie uzņēmumi12818
Nozares raksti1621
Ekspertu atbildes21477
Kādēļ atkal saslimstu ar piena sēnīti?

Kādēļ atkal saslimstu ar piena sēnīti?

Laila 2012. gada 13. decembrī

Labdien!

Man ir 25 gadi. Šā gada jūlijā, ārstējoties, saslimu arī ar piena sēnīti, ārste izrakstīja 3 tabletes, 1 vajadzēja izdzert uzreiz, otru pēc mēneša. Kā arī ieteica lietot "Liveo Intime".
Pirms divām nedēļām biju pie ginekologa uz profilaktisko pārbaudi un viss bija kārtībā.
Diemžēl vakar konstatēju, ka atkal piemeklējusi piena sēnīte, viss ir apsārtis, sāopošs, niez un balti biezpienveida izdalījumi. Tā kā, lai tiktu pie ārsta, jāgaida mēnesis, tad izdzēru to tableti, kura bija palikusi pāri no iepriekšējā reizē izrakstītajām un sāku lietot atkal "Liveo intime".
Gribētu zināt, vai tas palīdzēs, vai ar to pietiek, un vai varētu tā būt, ka sēnīte man piemetusies prezervatīvu dēļ. Jo citu iemeslu nesaskatu - antibiotikas neesmu lietojusi un nekāda ievērojami liela stresa arī nav.

Paldies par palīdzību!

Atbildes:

  • 2012. gada 13. decembrī
    Labdien!

    Jā, ar 1 capsulu var pietikt, bet var arī nē. Ja nepietiek, var izlikt svecītes "Canifug cremolum", ko pārdod bez receptes.

    Marina Čēma-Ozoliņa, "A. Klīnika", SIA

  • 2012. gada 14. decembrī
    Labdien!

    Piena sēnīte Candida albicans ir cilvēka normālās zarnu mikrofloras sastāvdaļa. Problēmas sākas, ja kaut kādu alerģisku iemeslu vai imunitātes traucējumu dēļ, tā nonāk ārpus zarnu trakta, sievietēm visbiežāk – makstī. Lai gan nav speciālu zāļu, kas ļautu garantēti atbrīvoties no problēmas uz visu atlikušo mūžu, piena sēnīšu infekciju ir iespējams ārstēt.
    Viens no sēnītes cēļoņiem ir traucēta kunģa un zarnu darbība no kā bieži cieš jaunas sievietes, kas neregulāri un neveselīgi ēd. Piena sēnīšu infekciju veicina gan ārēji faktori, gan pašā organismā notiekoši procesi. Tā vairāk raksturīga reproduktīvajā vecumā, taču arī sievietēm menopauzē vai ļoti jaunām meitenēm, kurām vēl nav sākušās mēnešreizes, šī slimība var parādīties kā alerģiska reakcija pēc ilgāka antibiotiku kursa, īpaši, ja vienlaikus nav nozīmēti preparāti dabiskās mikrofloras atjaunošanai, jo antibiotikas iznīcina gan slimību izraisītājus, gan vajadzīgos mikroorganismus. Sievietēm, kurām kādu hronisku slimību un pastāvīgas medikamentu lietošanas dēļ ir pavājināta imunitāte, piena sēnīte rada problēmas biežāk nekā citām. Tas pats sakāms par cukura diabēta slimniecēm – nereti pēc tam, kad apēsts par daudz saldumu vai pieļautas citas diētas kļūdas, kuras organisms nespēj kompensēt, viņas nāk pie ginekologa ar sūdzībām par dzimumorgānu niezi, sūrstēšanu, kaunuma lūpu pietūkumu, apsārtumu un izdalījumiem, kas var būt balti, zaļi vai mazliet pat asiņaini un pēc konsistences atgādina biezpienu vai kefīru. Mūsu ķīmiskajā laikmetā cilvēki turklāt ir ļoti alerģiski. Ne vienmēr mēs spējam noteikt, kādi faktori var izraisīt alerģisko reakciju, un šīs reakcijas mēdz mūža gaitā mainīties. Piena sēnīšu infekcija mēdz atkārtoties, un tas apgrūtina sievietes dzīvi. To var provocēt jebkurš stress, organisma pārkaršana vai atdzišana, ziepju, dušas želejas, veļas mazgāšanas un skalošanas līdzekļu nomaiņa; arī klimata maiņa, peldēšanās jūrā vai baseinā ar atšķirīgu ūdens sastāvu, nepareiza biksīšu ieliktņu izvēle un daudzi citi faktori, kas savstarpēji kombinējas. Grūtniecības laikā, kad imunitāte zema, piena sēnīte var par sevi atgādināt pat vairākas reizes, taču sievietei par to nav īpaši jāuztraucas, jo tā ir ārstējama. Šobrīd piena sēnītes izpausmes galvenokārt tiek traktētas kā sievietes organisma alerģiska reakcija uz minētajiem faktoriem, taču iespējama arī seksuāli transmisīva tās izplatība. Piemēram, ja vīrietim ir ļoti vāja imunitāte un viņš dzīvo dzimumdzīvi ar sievieti, kurai piena sēnīte ir pilnā plaukumā, tad, neizmantojot prezervatīvu, viņa to var nodot arī partnerim.

    Pašārstēšanās nav vēlama.

    Sieviete, kurai reiz jau bijusi piena sēnīte, bieži vien satraucas, pamanot jebkādus baltus izdalījumus no dzimumceļiem, jo ir pārliecināta, ka slimība atkārtojas, un tūlīt steidzas uz aptieku, lai iegādātos kādas zāles. Taču cilvēkam bez speciālas medicīniskas izglītības ir ļoti grūti noteikt pareizo diagnozi.

    Zinot, cik lielu diskomfortu piena sēnīte mēdz izraisīt, aptiekāri arī izsniedz prasītos medikamentus. Taču, ja sāk pašārstēšanos, iepriekš neveicot analīzi un nepierādot, ka tā ir piena sēnīte, var gadīties, ka aptiekā bez receptes nopērkamie krēmi vai lodītes nepalīdz, jo šoreiz diagnoze ir cita. Rezultāta nav, bet organisms tiek pieradināts pie šīs vielas, un varbūt nākamreiz to vajadzēs daudz lielākā devā vai arī būs jāmeklē kāds cits preparāts.

    Kad veiktas analīzes un diagnoze ir apstiprināta, ginekologs nozīmē pacientei piemērotāko ārstēšanu, galvenokārt izmantojot ar svecītes, tabletes vai krēmus atkarībā no problēmas lokalizācijas un citiem faktoriem.

    Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.