Nevar atrast cēloni 2 gadus ilgstošajām galvassāpēm, ko darīt?
Inga 2012. gada 26. novembrī
Labdien!
Man ir 25 gadi. Man jau 2 gadus sāp galva. Kreisajā "deniņā" izspiesta artērija vai vēna (nezinu, kas tas ir, bet kad ar pirkstiem pataustu, to jūtu) Viņa ir kā uzpampusi, iekaisusi, nezinu pat kā paskaidrot. Šis asinsvads ļoti stipri sāp katru dienu. Esmu bijusi pie daudziem neirologiem- visi ārstē man nervus, esmu dzērusi kaudzi zāļu, bet nekas nelīdz. Man ir taisīta MRT galvai, KT galvai, KT angiogrāfija, Dopleris galvai un kaklam, bet visur saka, ka man viss ir kārtībā, bet kā var būt kārtībā, ja galvassāpes nepāriet. Asins analīzes man ir labas. Esmu izmisumā, nezinu, kur griesties. Varbūt man jau vajag iet pie neiroķirurga vai asinsvadu ķirurga? Palīdziet, lūdzu! Baidos nomirt, ļoti gribas dzīvot un būt veselai!
Paldies!
Atbildes:
-
2012. gada 23. novembrī
Labdien!
Ja Jums visi objektīvie izmeklējumi ir kārtībā, griezties pie neiroķirurgiem nav iemesla. Pastāv tāds variants, ka galvas sāpes ir depresijas izpausme. Es domāju, ka Jums jāgriežas pie psihiatra vai psihoterapeita un jāārstā nevis vienkārši nervi, bet jāsasaņem profesionāla palīdzība, uzlabojot Jūsu stāvokli.Ingrīda Cera, Ceras I. prakse psihiatrijā
-
2012. gada 27. novembrī
Labdien!
Galvas sāpes var izsaukt dažādas veselības problēmas ne tikai asinsvadi, tāpēc varam piedāvāt veikt diagnostiku šūnu līmenī visiem iekšējiem orgāniem un sistēmām un noskaidrot vai izraisītās galvas sāpes ir saistītas ar kāda orgāna jeb sistēmas nepareizu darbību, jeb piesārņojumu, vai arī tās ir psiholoģiska rakstura problēmas.
Ar cieņu, Veselības salons 888Veselības salons 888 , "Veselības salons 888"
-
2012. gada 6. decembrī
Labdien!
Pēc Jūsu rakstītā sanāk, ka esat rūpīgi izmeklēta. Ja būtu atrastas indikācijas Jūs nosūtīt pie neiroķirurga vai asinsvadu ķirurga, tad neirologi tā arī būtu darījuši.
Neskatoties uz labajām analīzēm, Jūs joprojam ciešat. Šādos gadījumos nereti izrādās, ka fizisko moku cēlonis ir emocionāls. Pastāv tā saucamās "tensijas tipa galvassāpes", kuras ir saistītas ar spriedzi. Cilvēka organismā spriedzes stāvoklī tiek izsviesti t.s. "stresa hormoni", kas tonizē asinsvadus, ietekmē sirds - asinsvadu sistēmas stāvokli, un var būt par cēloni Jūsu sūdzībām.
Ieteiktu Jums griezties konsultācijā pie psihoterapeita, lai sīkāk iedziļinātos Jūsu situācijā, un būtu iespēja mēģināt Jums palīdzēt.Ilze Treimane, psihiatrs, "Klīnika Dzintari", SIA