Nepiekrītu diagnozei "Veģetatīvā distonija", ko lai daru?
iveta 2012. gada 17. oktobrī
Labdien!
Man ir 32 gadi. Nu jau vairāk kā 7 mēnešus netieku īsti skaidrībā, kas ar mani notiek. Esmu taisījusi USG vēderam, galvas asinsvadu dopler., EHO, EKG, velo sirdij - norma. arī USG vairogdziedzerim- normā. Asins analīzes vairogdziedzera hormoni - norma, uz reimatismu analīzes - norma, vēl neskaitāmas analīzes neko neatrod. Tikai visiem viena diagnoze - veģetatīvā distonija. Nu nekādi man tas neticās. Man ir pārsitieni, sirds skrien tikko kā esmu no rīta stāvus, bet citreiz arī sēdus. Nesen bija lēkme, ka guļot gultā uz muguras sākās ļoti ātra sirds darbība. KAd stāvu, jūtu it kā kamolu kaklā, kad apsēžos mazinās, bet nepazūd. Sāp starp lāpstiņām. Nezinu ko vēl darīt. Varbūt diafragmas trūce vai barības vada? Pārsitieni ir arī pie kustībām.
Paldies!
Atbildes:
-
2012. gada 17. oktobrī
Labdien!
Izejot no Jūsu aprakstītajām sūdzībām, tā ir tipiska veģetodistonija, jo veģetatīvā nervu sistēma atbild par visu orgānu (ieskaitot sirdi un asinsvadus) inervāciju, tādēļ pie veģetodistonijas rodas funkcionāli orgānu un asinsvadu darbības traucējumi. Tā kā šie ir tikai funkcionāli traucējumi, organisku bojājumu jeb izmaiņu orgānos un asinsvados nav, tādēļ arī neviens izmeklējums neko neuzrāda.
Ar cieņuVeselības salons 888 , "Veselības salons 888"
-
2012. gada 17. oktobrī
Labdien!
Kad cilvēkam visi izmeklējumi rada normu, tas nozīmē, ka problēma ir cilvēka psihiskajā uztverē. Jūs izjūtat sirdsklauves un Jums šķiet, ka tulīt notiksies kaut kas slikts ar Jums. Parasti tādas lēkmes pavada bailes vispār, vai bailes nomirt. Es Jums ietektu griezties pie psihoterapeita un kopā ar viņu saprast, kur ir Jūsu sliktas pašsajūtas īstā problēma. Kopā Jūs varēsiet izstrādāt stratēģiju, kas var mainīt dzīves veidu, vai dzīves uztveri, vai ieteiks lietot kādus preparātus. Izmeklējumi nepalīdzēs atrisināt Jūsu problēmu, tikai vēl vairāk iedzīs izmisumā, ka atkal ir norma.
Istenībā, par to ir jāpriecājas!
Ingrīda Cera, ārste-psihiatre, Ceras I. prakse psihiatrijā
-
2012. gada 17. oktobrī
Labdien!
Vispirms gribētos pajautāt, kas Jums uzstādīja šo diagnozi. Un kādēļ Jums šī diagnoze nepatīk? Vai tādēļ, ka domājat, ka ārstiem nav taisnība, viņi nav līdz galam iedziļinājušies vai tml.? Domājat, ka Jums ir kaut kas nopietns, ko neviens vienkārši nevar atklāt? Varbūt pat Jums ir bail, ka nomirsiet? Ieteiktu Jums aiziet uz konsultāciju pie ārsta - psihoterapeita, lai to izrunātu. Veģetatīvajai distonijai tiešām var būt ļoti dažādi un arī savā starpā nesaistīti simptomi un bailes no kādas smagas, bīstamas saslimšanas piedevām. Būtiski ne tikai zināt simptomus, kas Jums ir, bet arī saprast, kā jūtaties emocionāli, kāda ir Jūsu dzīve, kas tajā noticis pirms tiem 7 mēnešiem.Inita Goldšteina, Goldšteinas I. ārsta - psihoterapeita prakse
-
2012. gada 22. oktobrī
Labdien!
Jūsu aprakstītās multiplās sūdzības pilnībā raksturo veģetatīvās nervu
sistēmas traucējumus. Par laimi jāsaka, ka tas nav bīstami un, tā kā esat
izmeklēta diezgan pamatīgi, Jūsu veselība pamatā šķiet ir laba Veģetatīvā
nervu sistēma atšķirībā no somatiskās (jušanas, motorā daļa) tiek regulēta
ar adrenalīna un autilholīna (divi hormoni) starpniecību. Līdz ar to ir
jūtīga pret stresu, citām hormonālām svārstībām. Mans ieteikums - beidziet
meklēt vainas, sākat sportot, nodarbojaties ar lietām, kas Jums patīk. Ja
esat krīzes situācijā, īslaicīgs risinājums var būt antidepresanti, bet
ķeraties savai dzīvei pie ragiem un viss nokārtosies!
Dr. KariņaAnda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse