Kā tikt galā ar depresiju?
Liene 2012. gada 10. septembrī
Labdien!
Problēma - attiecības.
Pēc 22 gadiem nejauši satikāmies ar bijušo (šķīrāmies ne savu vēlmju dēļ). Jau ilgstoši atkal viss ir sirdi plosoši, kaut saprotam, ka abiem ir ģimenes un pagātne. Tāda sajūta, ka esam atkarīgi no šīm attiecībām, tās nevar nobeigt, tās ir sirdī, pie kam vienmēr ir bijušas, un abiem. Ko darīt? Psihoterapeits? Egoisms? Saņemties un sākt visu no jauna, vai apmeklēt psihoterapeitu un mēģināt rast atbildi, kāpēc mēs viens otram tomēr nebūtu vajadzīgi? No šī visa radusies depresija - ik pa laikam gribas raudāt, tāpat vien izjūtu sāpes sirdī, nedrīkstu atrasties vietās, kur esam bijuši utml. Smagi un sāpīgi.
Lūdzu sniedziet padomu
Atbildes:
-
2012. gada 7. septembrī
Labdien!
Viss ir atkarīgs no uzdrīkstēšanās spējām.
Pirms 22 gadiem Jūs nebijāt gatavi uzdrīkstēties saglabāt attiecības un pakļāvāties apstākļiem.
Kas ir šodien? Tas ir jautājums, uz kuru jāatrod atbilde katram no Jums savā sirdī. "Depresija" ir Jūsu psiholoģiska reakcija uz nenoteiktību uz savām bailēm godīgi atbildēt: ko es īsti gribu? Vai gribu pakļauties jūtām un sākt veidot jauno dzīvi, vai atstāt visu, kā ir un turpināt dzīvi? Jūs taču nodzīvojāt 22 gadus viens bez otra. Tas noteikti nav egoisms. Tā ir Jūsu vēlme būt par laimīgu cilvēku.
Pie psihoterapeita nevajag meklēt atbildi, kapēc Jūs viens otram nebūtu vajadzīgi. Ar psihoterapeita palīdzību var atrast atbildi uz jautājumu: ko Jūs gribat, ko Jūs gribat mainīt, kas jums ir svarīgs un kur smelt spēku, lai dzīvotu tālāk, atbildot godīgi uz saviem jautājumiem. Katram cilēkam dzīvē ir bijušas jaunības atmiņas par skaistām, neizdzīvotām attiecībām, tās var arī palikt par romantiskām, nedaudz skumjām atmiņām.
Ja Jūs uzskatāt, ka jūtas ir nopietnas, tad jāpieņem lēmums un jārīkojas atbilstoši savam lēmumam. Mierīgi jāpadomā, vai tās tiešām ir jūtas, kas ļauj veidot stabilas attiecības, vai tās sāpes par kadreizējo zaudējumu un šodien Jūs esat jau citi cilvēki.
Padoms - uzdot sev jautājumus un godīgi uz tiem atbildēt. Kādreiz tas ir sapīgi, bet palīdz atjaunot līdzsvaru.Ingrīda Cera, Ceras I. prakse psihiatrijā
-
2012. gada 10. septembrī
Labdien!
Jūsu situācijā patiešām būtu ieteicama psihologa vai psihoterapieta konsultācija, kas ļautu noskaidrot, vai nepieciešama ilgstošāka psihoterapija un tieši kāda veida.
Katrā ziņā neieteiktu uz savu stāvokli attiekties - "gan jau pāries" un ar prātu apspiest radušās emocijas. "Nepabeigtas" attiecības, pirmkārt, nozīmē, emocionāli nepabeigtas un tās neļauj būt šeit un tagad pilnvērtīgai tagadnes nozīmīgajās attiecībās. Šāda ilgstoša iekšēja sadalīšanās var radīt veselības traucējumus, Jūs tos jau izjūtat kā depresijas simptomus.
Esiet rūpīga un uzmanīga pret sevi un gadījumā, ja pašai saviem spēkiem tomēr ir par grūtu atrast iekšēju līdzsvaru, ļaujiet sev saņemt palīdzību no malas.Elīna Jeļena Zariņa , klīniskā psiholoģe, Hipnopsihoterapeite, "Klīnika Dzintari", SIA