medicine.lv skaitļos

Lietotāji online205
Aktīvie uzņēmumi12781
Nozares raksti1627
Ekspertu atbildes21477
Kā un kur Latvijā veic MRKH sindroma ārstēšanu?

Kā un kur Latvijā veic MRKH sindroma ārstēšanu?

Andra 2012. gada 20. augustā

Labdien,

Vēlējos uzzināt ko vairāk par MRKH sindromu kā arī kur Latvijā veic tā ārstēšanu?

Atbildes:

  • 2012. gada 10. augustā
    Labdien,

    Anomālija, par kuru mēs runāsim, ir visai reta – 1 gadījums uz 5 tūkstošiem sieviešu. Bet tieši tas arī sagādā vislielāko sarūgtinājumu, jo kāda taču nokļūst tādā situācijā. Sievietes, kuras tā piemeklējusi, uzskata, ka daba nezināmu iemeslu dēļ viņas ir sodījusi. Bet neko nepadarīsi, tā nu viņa ir lēmusi: dažām sievietēm ir neattīstīta vai vispār nav gan maksts, gan dzemdes.

    Medicīnā tādu pataloģija sauc par "MRKH sindromu". Ar šo "sindromu" var dzīvot, bet dabiskā pataloģija "liedz" sievietēm ne tikai normāla seksa priekus, tā neļauj izpildīt sievietes galveno misiju – dzemdēt bērnu un kļūt par māti. Atjaunot zaudēto vai vispār neesošo ir intīmās plastikas ķirurģijas uzdevums.

    Maijera–Rokitanaska–Kjustera–Hauzera sindroms – smags iedzimts uroģenitālās sistēmas attīstības defekts. Tie ir sieviešu iekšējo dzimumorgānu formēšanās traucējumi. Pastāv dažādas šī sindroma formas: no klasiskās (dzemdes, maksts aplāzija normāli funkcionējošu olnīcu un pareizi veidotu sieviešu ārējo ģenitāliju gadījumā), līdz variantiem, kuri raksturojas ar dzemdes ragu esamību (ar endometriālajiem dobumiem vai bez tiem) vai bez pašas dzemdes (ar tās kakla esamību vai bez tā). Maksts var nebūt pilnībā vai tā var būt ļoti īsa, dzemde var nebūt pilnībā vai tā var būt nepareizas uzbūves.

    Ņemot vērā, ka šī pataloģija pasaulē ir reti sastopama, mūsu mazajā Latvijā ārstēšanas pieredze ir visai neliela. Viens no zinošākajiem speciālistiem šajā jomā ir Dr. Šubņikovs, kas strādā LAGS centrā.

    Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"

  • 2012. gada 22. augustā
    Labdien,

    MRKH sindroms (Mayer-Rokitansky-Küster-Hauser (MRKH) syndrome) - iedzimta pataloģija, kuru, galvenokārt, raksturo dzemdes un augšējas 2/3 maksts daļas aplāzija (neattistība). Šīs sindroms, savukārt, dalās uz 2 pakāpēm - ar un bez citu orgānu pataloģiju. Tāpēc Jūsu jautājums nav īsti korekts, jo ir grūti pateikt ko tieši ārstēt.

    Dr. Jekaterina Kondratiško.

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

  • Dr. Jurģis Vītols, JV klīnika 20.06.2021 11:10
    Latvijā iespējama maksts izveide, ko veicam "JV klīnikā". Dzemdes pārstādīšanas operācija Latvijā, kā arī Baltijas valstīs nav iespējama.
  • Kristiāna 07.12.2020 20:46
    Meitenes, ari mani ir piemeklejis sis iedzimtibas sindroms! Mes jau te esam vairakas, kas liek sirdij pukstet mierigak, apzinoties, ka neesmu vieniga saja mazaja valsti ar sadu sindromu! Tacu es neesmu sperusi liktenigo soli talakai operacijas gaitai, jo jutu ka varu sadzivot ka ir! Galvenais ka ir milotais cilveks blakus, ar kuru juties drosiba, tas liek aizmirst visas bedas! Gribu, lai esam atvertakas un dalamies seit kopaa! Kopaa ir speks! Zel ka nav izveidota kada speciala grupa,mums, “ka nepilnvertigam sievietem” lai dalitos savaa pieredzes apmainaa!
  • Santa 24.10.2020 12:35
    Arī es esmu šo laimīgo lozi dabūjusi no 5000dzemdību gadījumiem. Man gan maksts plastisko operāciju veica 19gados. Nu jau ar vienu kāju gandrīz esmu 33. Mans gadījums ietver darbojošās olnīcas ,bet ir niecīga dzemdes aplāzijas daļiņa un līdz ar to šajā dzīvē nav mana misija iznēsāt bērniņu. Žēl ,ka Latvijas lapās par šo sindromu ir skopa informācija. Daudz esmu meklējusi ārzemju lapās. Cik noprotu,esmu 2tipa sindroma īpašniece,jo papildus šim ir klāt sirds,nieres un ar vienu ausi mazāka dzirdamība,bet tas viss ir sīkums-es staigāju,elpoju un dzīvoju. Ar gadiem pieņem un sadzīvo. Arī man pirms gadiem plastisko operāciju veica Dr. Vītols. Varu teikt tikai visu to labāko. Reizēm pat domāju ,ka būtu interesanti satikt vēl kādu šī sindroma īpašnieci!
  • Sanita 15.01.2018 09:43
    Sveiki, esmu viena no tām 5000 sievietēm un varu ieteikt Jura Vītola privātpraksi. Viņš izdarīja visu, kas bija viņa spēkos. BIja operācija un izveseļošanās ilga nepilnu mēnesi (protams, tas ir individuāli). Kopš tā laika jūtos kā cits cilvēks. Tāpēc, meitenes, ja esat manā retajā un neapskaužamajā situācijā, griežaties uz J.Vītola privātpraksi un viņš Jums palīdzēs.