medicine.lv skaitļos

Lietotāji online233
Aktīvie uzņēmumi12690
Nozares raksti11847
Ekspertu atbildes21477
Vai Latvijā ir pieejamas konsultācijas un pārbaudes transpersonām?

Vai Latvijā ir pieejamas konsultācijas un pārbaudes transpersonām?

... 2012. gada 3. maijā

Labdien,

Sakiet, lūdzu, vai Latvijā ir pieejamas konsultācijas un pārbaudes transpersonām?

1. Mani interesē konsultācija pie dzimuma terapeita(gender therapist), nezinu vai tādi mums Latvijā ir, ja nav, tad vismaz psihologa, kuram būtu pieredze šajā jomā.

2. Man interesētu pārbaudīt manus hormonu rādītājus, tāpēc, ka, tas droši vien nav iespējams, esmu 26 gadus vecs puisis ar labu veselību, izskatos pēc puiša, bet pēdējā laikā man ne tikai ir kļuvis nesalīdzināmi grūtāk psiholoģiski, bet arī es jūtu, ka man ir kļuvuši jūtīgi krūšu gali un citas parādības, tāpēc, vai tas ir iespējams, ka man ķermenī var dabīgi izdalīties estrogēns par daudz!?

Atbildes:

  • 2012. gada 28. aprīlī
    Labdien,

    Jā, šādi speciālisti ir, iesaku Jums griezties Rīgā, klīnikā "Lipex" Dzirnavu ielā 23, tālrunis - 67333322.

    Domāju, ka turpat varēs noteikt arī nepieciešamo hormonu līmeni. Var griezties arī pie endokrinologa (noteiks tikai hormonus). Ja papildus nepieciešama psihoterapeita konsultācija, tad ieteiktu dr.Artūru Utinānu.

    Lai veicas!

    Jekaterina Jeļisejkina, "Paturskas I. ģimenes veselības centrs", SIA

  • 2012. gada 6. maijā
    Labdien,

    Jāsāk ar endokrinologu. Ja pēc analīzēm būs aizdomas par kādu ģenētisku problēmu tālāk Jūs tiksiet nosūtīts pie ģenētiķa, kur tiks veiktas hromosomu analīzes. Cik zinu cita veida speciālisti Latvijā nav. Jūsu minētais speciālists ir endokrinologs un vai ģenētiķis, kas specializējies tiešidzimuma patoloģiju diagnostikā.

    A. Kariņa ģimenes ārsts, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse

  • 2012. gada 9. maijā
    Labdien!

    Mēs Jums ieteiktu pakonsultēties ar savu ģimenes ārstu, kurš novērtēs Jūsu sūdzības un ieteiks pie kāda speciālista griezties, jo šādas izmaiņas (vīrišķo un sievišķo hormonu disbalans) var pievienoties arī dažādu saslimšanu rezultātā, piemēram, hipetireozes, aknu cirozes, sēklinieku audzēja un citu.

    Hormonu disbalansu var izraisīt dažu medikamentu, hormonālo preperātu, vai dažu pārtikas piedevu (biežāk dažādi sporta uzturi) lietošana. Daudzos gadījumos cēloni, kāpēc radusies ginekomastija neatrod, tad tiek ieteikta medikamentoza ārstēšana, kas aptur krūšu palielināšanos. Ja krūtis ir ievērojami palielinājušās var veikt arī operatīvu ārstēšanu. Hormonu līmeņus var pārbaudīt lielākajā daļā laboratoriju.

    Baiba Brokāne - Čekstere, psihiatre, "Veselības salons 888"

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.