Vai ķīmijterapijas rezultātā vienmēr jāzaudē mati?

Jana 2010-06-11

Labdien,

Pēc asins pārliešanas man tika konstatēts hepatīts C. Jāuzsāk ķīmijas terapija.

Esmu dzirdējusi, ka jāzaudē mati. Vai tas notiek visiem, vai tikai tā ir atbildes reakcija uz ķīmiju atsevišķos gadījumos?

Ko darīt, lai tas nenotiktu? Varbūt ir kāda iespēja, procedūras, medikamenti, kas matu izkrišanu var novērst terapijas laikā?

Esmu izmisumā.

Kā dzīvot tālāk?

Atbildes:

  • 2012-04-04
    Nav
    Labdien,

    Ķīmijterapija un vīrushepatītu ārstēšana ir divas dažādas lietas. Ķīmijterapiju uzsāk onkoloģisko saslimšanu gadījumā.

    Vīrushepatītus B un C ārstē, pielietojot terapijā interferonus, kas pēc būtības ir imūnsistēmu modulējošs medikaments un nav pielietojams ķīmijterapijā, tam nav arī ķīmijterapijai raksturīgā blakus efekta - matu izkrišanas.

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.