medicine.lv skaitļos

Lietotāji online375
Aktīvie uzņēmumi12819
Nozares raksti1621
Ekspertu atbildes21477
Cik man zināms, tad man ir nepieciešams atjaunot manu diplomu?

Cik man zināms, tad man ir nepieciešams atjaunot manu diplomu?

Agija 2008. gada 2. oktobrī

Labdien!
1996.gadā beidzu med. skolu, bet nevienu dienu neesmu nostrādājusi par medmāsu, lai gan man šī profesija ļoti patīk. Bija darba piedāvājums ārzemēs ar ļoti labu samaksu un tā arī nevienu dienu savā profesijā nenostrādāju jums jau zināmu iemeslu dēļ (protams, ka zemais atalgojums)
Cik man zināms, tad man ir nepieciešams atjaunot manu diplomu, tāpēc vēlējos jautāt:
1) cik ilgs laiks tam jāveltī?
2) kur to var izdarīt?
3) cik tas varētu izmaksāt?
Man jau ir 39 gadi, tāpēc jautāju, jo, iespējams, ir nedaudz par vēlu par to visu domāt. Lai gan mācīties nekad nevar būt par vēlu.

Atbildes:

  • 2012. gada 12. jūnijā
    Labdien Agija!
    Ir ļoti patīkami, ka vēlaties atgriezties savā profesijā, kas Jums ļoti patīk. Neskatoties uz pagājušajiem 12 gadiem, kopš ieguvāt medmāsas izglītību, Jums ir motivācija atjaunot diplomu un saglabājusies vēlme uzsākt darbu savā specialitātē, kas nepārprotami norāda, ka šī kādreiz iegūtā specialitāte varētu būt Jūsu aicinājums. Kā jau Jūs pati noprotat un savā vēstulē atzīmējat, tad mācīties nekad nevar būt par vēlu, jo izglītībai nav vecuma ierobežojumu. Izglītošanās ir nebeidzams izaugsmes un sevis pilnveidošanas process, kas iespējams mūža garumā. Medmāsai sertifikātu izsniedz uz pieciem gadiem, un tas regulāri jāatjauno, nokārtojot resertifikācijas eksāmenu. Medicīnas māsām nepārtraukti jāturpina savas kvalifikācijas paaugstināšana apmeklējot seminārus, kursus, lekcijas, medicīnas māsu biedrības sēdes. Ja Jūs kā medmāsa savā profesijā neesat strādājusi, vai ir bijis profesionālās darbības pārtraukums ilgāks par 5 gadiem, Jūs vairs neesat māsu reģistrā, līdz ar to strādāt savā profesijā nedrīkstat. Lai šo reģistru atjaunotu ir jānokārto kvalifikācijas atbilstības eksāmeni, kas bez padziļinātas zināšanu atjaunošanas varētu būt grūti. Viena iespēja, kā atjaunot iepriekš iegūtās, taču varbūt piemirstās zināšanas ir apmeklēt Medicīnas koledžas organizētos kursus. Šie kursi tiek organizēti, lai palīdzētu kādreiz medmāsas diplomu ieguvušiem cilvēkiem atgriezties savā specialitātē. Sīkāka informācija par kursiem ir iegūstama koledžas mājas lapā - www.rmkoledza.lv ; tālr. 67042831. Kursu noslēgumā ir jākārto eksāmens, pēc kura veiksmīgas nokārtošanas tiek atgūtas tiesības strādāt medmāsas profesijā. Pārreģistrāciju Māsu asociācijas māsu reģistrā var nokārtot attiecīgās kvalifikācijas atbilstības pārbaudē, ja Jūs nevariet uzrādīt profesionālo pilnveidi apliecinošu dokumentu. Lai nokārtotu kvalifikācijas atbilstības pārbaudi Jums: Ø jāraksta iesniegums; Ø jāsaņem informācija par pārbaudes kārtību, norises laiku, saturu un novērtēšanu; Ø jākārto kvalifikācijas atbilstības pārbaude. Ar sīkāku informāciju Jūs varat iepazīties Medicīnas profesionālās izglītības centra (Kapseļu iela 23) mājas lapā - www.mpic.gov.lv vai interesēties zvanot pa tālr. 67611181; 67612102. Medicīnas profesionālās izglītības centrs (MPIC) ir veselības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodarbojas ar ārstniecības personu tālāk izglītības koordinēšanu-specializāciju un profesionālās kvalifikācijas pilnveidošanu, kā arī veic citas ar izglītošanos saistītas funkcijas. Lai nepietrūkst apņēmības un gribasspēka īstenot iecerēto!

    NVA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.